19.3 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana SayfaAraba Önerileri15 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

15 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

15.000 TL’ye Alınabilecek Arabalar

15 bin TL bütçesi olan ziyaretçilerimiz için ”15 Bin TL’ye alınabilecek arabalar hangileri” adındaki bu makalemizi okumadan araç almalarını tavsiye etmiyoruz. Araç almadan önce bu yazımızı okuyarak sizler de bu araçlar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Suzuki Swift

Aslında Suzuki markası ülkemizde çok fazla tercih edilen araç markaları arasında yer almaktadır. Ancak yine de firmanın Swift modeline sahip aracının değerinin çok uygun olması 15 Bin TL’lik araba tavsiyesi arasında karşınıza çıkacaktır.

Aracın 1,0 motor seçeneğine sahip olması ve ufak olması yakıt konusunda araç sahiplerini mutlu edecek bir performans göstermektedir. Bu yüzden de bu araç ile ilgili olarak merak ettiğiniz detaylara hep birlikte bakalım.

1991 yılında firmanın seri üretimine başladığı bu modelin benzinli bir motor seçeneği ile kullanıcıların karşısına çıktığını belirtelim. Motor kapasitesi olarak ise 75 beygir gücünde olan aracın 999 CC’lik motor hacmi bulunmaktadır. Önden çekiş özelliğine sahip olan bu aracın aynı zamanda kasa tipi olarak hatchback 5 kapı özelliği bulunmaktadır.

Suzuki Swift


Fiat Uno

Seri üretimi 1998 yılında başlayan ve o yıllarda ülkemizde oldukça fazla tercih edilen bir araç modeli olan FİAT markasının Uno modelinin 70S modelini 15 BİN TL ile rahatlıkla alabilirsiniz. Segment olarak B segment kategorisinde kullanıcıların karşısına çıkan bu aracın motor gücünün 75 beygir kapasitesinde olması da aracın oldukça seri olduğunu bizlere göstermektedir.

10 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

Önden çekiş özelliği de bulunan aracın 5 ileri vites olduğunu da belirtmek istiyoruz. 15.000 TL’lik arabalar listesine bu aracı da ekleyerek özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Fiat Uno


Tofaş Kartal

Tofaş firmasının Doğan ve Şahin modellerinden sonra ülkemizde en çok tercih edilen araçları arasında yer alan Kartal’da 15 bin TL’lik arabalar arasında yer almaktadır. Özellikle geniş bagaj hacmi ile işi olan kişilerin çok fazla tercih ettiği bu aracın oldukça uygun fiyatlı olmasından dolayı kolay bir şekilde satışını da yapabilirsiniz.

1998 yılına kadar seri üretimi yapılan firmanın 1988 yılında seri üretimine başladığı bu aracın ülkemizde çok fazla alıcısı bulunmaktadır. Manuel vites özelliğine sahip olan aracın kasa tipi olarak ise Station Wagon tipi olarak geçtiğini belirtelim.

Motor gücü olarak ise 1,6 motor seçeneğine sahip Kartal modelinin beygir kapasitesinin ise ortalama olarak 85 beygir gücünde olduğunun da açıklamak istiyoruz. Aracın çekiş özelliği ise arkadan çekiş olarak kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

Tofaş Kartal


Tofaş Şahin 1,6 İE

Tofaş markasının Şahin modeli de 15 Bin TL bütçe ile alınacak araçlar arasında yer almaktadır.

Binek araç kategorisinde yer alan ve firmanın C segment olarak ürettiği Şahin 1,6 İE modelinin sedan özelliği taşıdığını ve 4 kapılı olduğunu belirtelim. Üretim yılı olarak ise 1999 yılları ile 2002 yılları arasında üretimini yapılan bu aracın 83 beygir kapasitesinde olduğunu belirtelim.

Arkadan itiş özelliğine sahip bu aracın manuel 5 ileri vites teknolojisi bulunmaktadır. Aracın yıllık MTV ödemesinin ise 88,50 TL olduğunu belirtelim. Bu ücretin 2 dönem halinde yatırılması gerekmektedir.

Motor hacmi olarak 1581 CC’lik kapasitesi bulunan aracın 83 beygir gücünde olması aracın o döneme göre son derece güçlü bir motora sahip olduğunu göstermektedir. Tork kapasitesinin ise 122 NM olduğunu da ayrıca belirtmek istiyoruz.

Tofaş Şahin


Hyundai Accent 1,3i LX

Hyundai firması da Türkiye pazarında her zaman kendisine ilk sıralarda yer bulmaktadır. C segment olarak üretimi yapılan Hyundai Accent 1,3i modeli de 15 Bin TL bütçe ile alınacak araçlar arasında yer almaktadır.

Markanın en çok tercih edilen modelleri arasında yer alan bu modelin 1999 yılları ise 2002 yılları arasında seri üretimi yapılmıştır. Aracın motor gücünün 86 beygir olduğunu ve önden geçiş özelliğinin bulunduğunu belirtelim. Hızlanma süresi olarak ise 12,5 saniye içerisinde bu araç 100 KM hıza ulaşmaktadır. Azami sürat olarak ise 169 KM hıza ulaşmaktadır.

Yıllık MTV ödemesi olarak ise araç için 2 dönem halinde 88,50 TL ödeme yapma durumunda kalacaksınız.

Yakıt Tüketimi

Benzinli motor seçeneğine sahip olan Hyundai Accent 1,3İ modelinin şehir içi tüketiminin de ortalama olarak 8,3 litrelik bir tüketimi bulunmaktadır. Şehir dışı tüketiminde ise aracın 5,2 litre tüketimi karşımıza çıkmaktadır. Ortalama tüketim konusunda ise ara. 6,1 litre ile kullanıcılarına tüketim ortalaması sarf etmektedir. Bu modelin yakıt deposunun ise 45 litrelik bir depo hacmi bulunmaktadır.

Hyundai Accent


Opel Vectra 1,8 GL

Bir Alman markası olan Opel özelikle ülkemizde ikinci el piyasalarına hâkim olan markalar arasında ilk sırada yer almaktadır. 15 milyarlık arabalar arasında bu modelin de ilk sıralarda yer aldığını sizlere belirtelim. Aracın teknik özellikleri hakkında merak ettiğiniz bilgilere bakalım.

Binek araç kategorisinde karşımıza çıkan bu modelin D segment içerisinde yer alan bir araç odluğunu ve sedan 4 kapı özelliğinin bulunduğunu belirtelim. Benzin motor seçeneğine sahip olan aracın 4 silindir özelliği de bulunmaktadır. Üretim yılı olarak ise 1990 yılları ile 1992 yılları arasında seri üretimi yapılmıştır. 15 Bin TL bütçeniz ile bu yıllar arasında üretilen bir Vectra almanız mümkündür.

20 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

Yıllık MTV ödemesi olarak ise aracın 144 TL dönemlik Motorlu Taşıtlar Vergisi bulunmaktadır. Motor hacmi olarak ise araçta 1796 CC’lik bir hacim karşımıza çıkmaktadır.

Yakıt Tüketimi

Şehir içi tüketiminde 11 litreye yakın tüketimi bulunan aracın, şehir dışında ise 7,4 litrelik tüketimi bulunmaktadır. 1,8 motor olması aracın bu kadar fazla yakmasında en önemli etkenler arasında yer almaktadır. Ancak bu araçlarda zaten LPG’nin olması aracın daha düşük bir yakıt tüketimi ile karşınıza çıkmasına neden olmaktadır.

Opel Vectra


BMW 3 Serisi 316i

BMW markası Dünya’nın sayılı markaları arasında her zaman ilk sıralarda gelmektedir. Özellikle binek araç kategorisinde üretimi yapılan ve segment olarak D segment üretimi yapılan bu modelin özelliklerine hep birlikte bakalım.

Aracın 15 Bin TL’ye alınacak olan bu modelinin seri üretim yılı olarak 1990 yılları ile 1992 yılları arasında seri üretimi yapılmaktadır. 99 beygir kapasitesinde üretimi yapılan bu aracın otomatik vites özelliğine sahip veya manuel vites özeliğine sahip olan modellerini rahatlıkla alabilirsiniz. Ancak bu model bir araç almak istediğiniz zaman araçların KM’ sinin biraz yüksek olduğunu unutmayınız. Arkadan itiş özelliği bulunan bu modelin yıllık MTV konusunda ise 88,50 TL’lik bir ödemesi bulunmaktadır.

Motor hacmi olarak 1596 CC kapasitesinde olan aracın Tork değerinin ise maksimum olarak 141 NM olduğunu da belirtelim. Performans olarak yaşıtlarının çok önünde bulunan bu aracın yakıt tüketimi konusunda ise biraz yüksek bir performansı bulunmaktadır.

Şehir içi tüketiminde aracın 8,9 litrelik bir tüketimi bulunurken, şehir dışı tüketiminde 6,5 litrelik bir tüketimi karşımıza çıkmaktadır.

Bu belirttiğimiz araçlar arasında sizlere en uygun olan modeli belirleyerek 15 Bin TL bütçe ile sizlerde bir araç sahibi olabilirsiniz.

BMW 3 serisi

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -