20.7 C
İstanbul
Çarşamba, Temmuz 6, 2022
Ana SayfaAraba Önerileri20 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

20 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

İkinci el araç piyasalarında en çok aranan kelimeler arasında 20 Bin TL’ye alınabilecek arabalar gelmektedir. Bu yüzden de bugün siz değerli okurlarımız için 20 Bin TL’ye alınabilecek arabalar hangileri? Bu konuda merak ettiğiniz bilgileri buradan açıklamak istiyoruz.


  • Renault Clio Symbol 1,4

Renault firması da ülkemizde Opel firması gibi ikinci el piyasalarında her zaman kolaylıkla al-sat yapılacak araç markaları arasında yer almaktadır. Özelikle firmanın Symbol modelinin 2000 yılları ile 2002 yılları arasında seri üretimi yapılan Clio Symbol modeli çok fazla tutulmaktadır. Aracın B segment kategorisinde üretiminin yapıldığını ve Sedan gövde tipi ile satışa sunulduğunu belirtelim. Benzinli motor seçeneği bulunan bu aracın 4 silindir özelliği bulunmaktadır.

Motor özelliği bakımından ise 1390 CC’lik motor hacmi olan bu aracın beygir gücünün ise 75 HP olduğunu belirtelim. Aracın Tork değerinin maksimum seviyesi 114 NM’dir. 0 KM’den 100 KM hıza ulaşma süresinin 12,1 saniye olması aracın aslında ne kadar başarılı bir performansa sahip olduğunu göstermektedir. Azami sürat olarak ise bu modelin 170 KM hıza ulaştığı yapılan testlerden sonra ortaya çıkmıştır. 20 Milyarlık arabalar listesinde sizlere ilk olarak bu aracı önerebiliriz.

Yakıt Tüketimi

Aracın benzinli motor seçeneğine sahip olan bu modelini aldığınız zaman şehir içinde ortalama olarak 7,9 litrelik bir tüketim sarf ettiğini göreceksiniz. Şehir dışı tüketiminde ise 5,7 litrelik tüketim karşımıza çıkacaktır. Ortalama olarak ise 7,1 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Modelin yakıt deposunun hacmi ise 50 litre yakıt almaktadır.

20 bin tl'ye clio alınır mı?


  • Peugeot 206 1,4 XT

20 Bin TL’lik arabalar listesinde bugün Peugeot firmasının 206 modelinin detaylı incelemesini yapacağız. Bu araç alınacak olan araçlar listesinde kendisine yer bulduğundan dolayı aracı almak isteyenlerin teknik özelikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

B segment kategorisinde firmanın ürettiği aracın araç tipi olarak Binek araçlar arasında yer aldığını belirtelim. Kasa tipi olarak ise Hatchback modelinde karşımıza çıkan modelin 5 kapı özelliği bulunmaktadır. Motor tipi olarak benzinli üretimi yapılan ve 4 silindiri buluna araç, manuel 5 ileri vites teknolojisine sahiptir. Önden çekiş özelliği bulunan aracın 100 KM hıza çıkış süresinin ise 13,1 saniye olduğunu belirtelim. MTV olarak ise 2 dönem halinde ödenmesi gereken vergisi 88,50 TL’dir.

15 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

Motor Özelikleri

Aracın benzinli ve 4 silindir hacme sahip motoru bulunmaktadır. Motor hacmi olarak ise 1360 CC’lik motor kapasitesi dikkat çekmektedir. 75 beygir gücünde olan bu aracın, maksimum tork seviyesi ise 111 NM’dir.

Yakıt Tüketimi

Aracın benzinli motor seçeneğine sahip olan modellerinin şehir içi tüketiminde 8,4 litrelik bir tüketimi bulunmaktadır. Şehir dışı tüketimde ise 5 litre yakıt tüketimi sarf etmektedir. Ortalama tüketim konusunda ise aracın 6,3 litrelik bir tüketimi bulunmaktadır. Yakıt depo hacmi 50 litredir.

20 bin tl'ye 206 alınır mı?


  • Mercedes E200

20 bin TL araba tavsiye modelleri arasında siz değerli okurlarımıza Mercedes E200 serisinin de olduğunu belirtelim. Model olarak biraz düşük olsa da Mercedes kalitesinde bir araca binmek istediğiniz zaman bu modeli 20 Bin TL ile rahatlıkla alabilirsiniz.

Genel Özellikleri

Aracın binek araçlar kategorisinde yer aldığını ve segment olarak E segment olduğunu belirtelim. Sedan kasa tipi bulunan bu aracın 4 kapı özelliğinde olduğunun da altını çizmek istiyoruz. üretim yılı olarak ise 1985 yılları ile 1989 yılları arasında seri üretimi yapılan bu aracı rahatlıkla 20 Bin TL civarında bir rakama satın alabilirsiniz.

Motor ve Performans Özellikleri

Benzinli bir motor seçeneği ile satışa çıkartılan bu aracın motor hacminin ise 1997 CC değerinde olduğunu belirtelim. Tork kapasitesi olarak ise 180 NM olan aracın, beygir gücünün ise 109 HP olduğunu belirtelim.

Yakıt Tüketimi

Aracın şehir içi yakıt tüketiminin biraz fazla olduğunu ve ortalama olarak 12 litrelik bir tüketiminin bulunduğunu belirtelim. Şehir dışı tüketimde ise aracın 7,4 litrelik tüketim ile kullanıcılarına hizmet ettiğinin altını çizmek istiyoruz.

20 bin tl'ye e200 alınır mı?


  • Renault Laguna 2,0

Firmanın D segment olarak üretimini yapmış olduğu Laguna’nın bu modeli de 20 Bin TL ile alınacak araçlar arasında yer almaktadır. Özellikle 1998 yılları ile 1999 yılları arasında 2 yıllık bir serüveni bulunan bu aracı alarak sizlerde Renault’un D segment aracına binmenin keyfini yaşamış olursunuz.

Motor Özellikleri

Aracın motor olarak hacmi 1998 CC’dir. Maksimum güç seviyesinin ise 114 HP kapasitesinde olduğunu ve 168 NM Tork gücünde olduğunu belirtelim. Hızlanma süresi olarak ise 100 KM hıza araç sadece 11,6 saniye gibi kısa bir sürede erişmektedir. Azami sürat olarak ise 190 KM hıza ulaşmaktadır.

Yakıt Tüketimi

Benzinli motor seçeneği bulunan bu aracın şehir içi tüketiminde 13,3 litrelik bir tüketimi bulunmaktadır. Şehir dışında ise sadece 6,7 litrelik tüketimi bulunan aracın ortalama olarak 9,1 litre gibi yüksek bir yakıt tüketimi dikkat çekmektedir. Aracın yakıt deposunun ise 66 litre yakıt aldığını belirtelim.

20 bin tl'ye laguna alınır mı?


  • Ford Fiesta 1,3

20 Bin TL’ye alınabilecek arabalar arasında Ford markasının B segment kategorisinde yer alan Fiesta modeli de karşımıza çıkmaktadır.

Fiesta Genel Özellikleri

Aracın segment olarak B segment olduğunu ve benzinli motor seçeneği ile üretiminin yapıldığını belirtelim. 4 silindir hacmi bulunan bu aracın üretim yılları ise 1998 yılları ile 2002 yılları arasındadır. Motor gücü 75 beygir olan aracın yıllık MTV ödemesinin ise 45 TL olduğunu belirtelim.

Yakıt Tüketimi

1242 CC’lik motor hacmi, 75 beygir motor gücü olmasına rağmen yakıt tüketiminin diğer modellere göre biraz yüksek olduğunu belirtelim. Şehir içi tüketiminde bu aracın 9,4 litrelik, şehir dışı tüketiminde ise 6,2 litrelik bir tüketim ile karşımıza çıktığını belirtelim. Ortalama tüketim konusunda ise araç 7,4 litrelik bir tüketim sarf etmektedir.

20 bin tl'ye fiesta alınır mı?


  • Ford Mondeo

Ford firmasının Mondeo 2,0 16V Ghia otomatik modelleri de 20 Bin TL’lik arabalar arasında yer almaktadır.

25 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

Genel Özellikleri

Aracın D segment kategorisinde üretiminin yapıldığını ve üretim yılı olarak 1996 yılları ile 2000 yılları arasında kullanıcıların hizmetine sunulduğunu belirtelim.

Motor ve Yakıt Tüketim Özellikleri

Motor kapasitesi olarak 1998 CC’lik hacmi bulunan aracın, beygir kapasitesi ise 130’dur. Tork değeri de oldukça başarılı olan Mondeo’nun bu modelinin 176 olduğunu belirtelim.

Yakıt tüketimi konusunda ise şehir içinde 11,2 litre, şehir dışında ise 7,6 litrelik tüketim sarf ettiğini belirtelim.

20 bin tl'ye mondeo alınır mı?


  • Volkswagen Polo

VW firmasının 20 Bin TL’ye alınacak araçları arasında Polo modeli de oldukça dikkat çekicidir. Özellikle aracın B segment yer alması araca olan taliplerin her zaman fazla olmasına neden olmaktadır.

Genel Özellikleri

Sedan kasa tipi bulunan bu aracın benzinli bir motor seçeneğine sahip olduğunu ve 1995 yılları ile 1999 yılları arasında üretiminin yapıldığını belirtelim. Ortalama hız konusunda ise aracın 188 KM hıza ulaştığını belirtelim.

Motor Özelikleri ve Yakıt Tüketimi

Motor kapasitesi olarak 1595 CC,100 beygir gücünde olması B segment bir araç için oldukça tatmin edici. Tork değeri de aracın 140 NM’dir. 100 KM hıza ise sadece 10,9 saniyede ulaşmaktadır.

Yakıt tüketimi olarak ise şehir içinde 10 litre, şehir dışında 6 litre, ortalama olarak ise 7,4 litrelik bir tüketimi bulunmaktadır. Yakıt depo hacminin ise bu modelin 45 litre olduğunu açıklayalım.

20 bin tl'ye polo alınır mı?


*Yukarıda bahsi geçen araba modellerinin tümü eski kasa tipleri ve 2019 ikinci el fiyatları esas alınarak yazılmıştır.

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -