22.7 C
İstanbul
Salı, Temmuz 5, 2022
Ana SayfaAraba Önerileri25 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

25 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

İkinci el araba piyasalarında en çok aranan kelimeler arasında 25 Bin TL’ye alınabilecek arabalar gelmektedir. Bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimiz için 25 Bin TL’ye alınabilecek arabalar hangileri? Bu sorunun cevabını detaylı bir şekilde paylaşmak istiyoruz.


  • Fiat Linea

Firmanın C segment olarak üretimini yaptığı ve ülkemizde FİAT markasının çok fazla sattığı araç modellerinden olan Linea 25 Milyarlık arabalar listesinde kendisine ilk sırada yer bulmaktadır.

Genel Özellikleri

Sedan 4 kapı özelliği ile üretimi yapılan bu aracın en önemli özelliğinin dizel motor seçeneğine sahip olmasıdır. 4 silindiri bulunan aracın 2014 yılları ile 2015 yılları arasında seri üretimi yapılmıştır. Manuel 5 ileri vites özelliği buluna aracın aynı zamanda önden çekişli olduğunun da altını çizmek istiyoruz.

Motor ve Yakıt Özelikleri

Motor olarak dizel motor seçeneğine sahip olması, aracın az yakan araçlar sınıfında olduğunu bizlere göstermektedir. Motor hacmi olarak ise 1248 CC’lik motor hacmi bulunan aracın maksimum güç olarak ise 95 beygir kapasitesinde olduğunu belirtelim. Tork değerinin ise 200 NM olduğunu ayrıca belirtelim. Aracın 100 KM hıza ulaşma süresi ise sadece 13,8 saniyedir.

Yakıt Tüketimi

Dizel motor seçeneğin olan bu araç için önerilen yakıtın EURO 5 olduğunu belirtelim. Şehir içinde son derece az bir tüketim sergileyen araç sadece 6,5 litre, şehir dışında ise 4 litrelik tüketimi ile dikkatleri çekmektedir. Ortalama tüketimde ise aracın 5 litrenin hemen altında 4,9 litrelik tüketimi bulunmaktadır.

Fiat Linea
Fiat Linea

  • Fiat Palio

1.2 motor seçeneğine sahip bir araç almak istediğiniz zaman 25 Bin TL’lik arabalar arasında FİAT Palio modelini sizlere önerebiliriz.

20 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

Genel Özellikleri

B segment olarak üretimi yapılan Palio modelinin benzinli motor seçeneğine sahip bu modelinin rahatlıkla alabilirsiniz. 2002 yılları ile 2004 yılları arasında seri üretimi yapılan aracın özellikle motor gücünün 73 beygir olduğunu belirtelim. Önden çekiş olan bu aracın manuel 5 ileri vitesi bulunmaktadır. Azami süratinin ise 166 KM olduğunu dikkat çekelim. MTV olarak yıllık 45 TL ödemesi bulunmaktadır.

Motor ve Yakıt Özelikleri

1242 CC’lik motor hacmi bulunan Palio modelinin 73 beygir kapasitesinde motor gücünün bu araç için oldukça başarılı olduğunu belirtelim. Tork seviyesinin ise 104 NM olduğunu belirtelim.

Yakıt Tüketimi

Aracın yakıt tüketimi olarak ise benzinli 1,2 motor seçeneğine sahip bir araca göre biraz yüksek olduğunu söylemek istiyoruz. 9,6 litrelik şehir içi tüketimini, araç şehir dışında 5,9 litreye kadar düşürmektedir. Ortalama olarak ise aracın 7,2 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Yakıt depo hacmin Palio modeli için ise 51 litre olduğunu belirtelim.

25 Bin TL'ye palio
Fiat Palio

  • Honda Civic

Honda firmasının tartışmasız en başarılı araçları yer alan Civic modeli de ülkemizde 25 Bin TL araba tavsiyesi arasında kendisine yer bulmaktadır. Özellikle de bu aracın hem fiyat hem de performans bakımından oldukça tatmin edici olduğunu belirtelim.

Genel Özellikleri

Üretim yılı olarak aracın 1998 yılları ile 2001 yılları arasında seri üretimi yapılmıştır. 125 beygir gücünde olan aracın yine önden çekiş özelliğine sahip olduğunu ve 100 KM gibi hıza sadece 11 saniyede ulaştığınız belirtmek istiyoruz.

Motor Özelikleri

Aracın 4 silindir kapasitesine sahip benzinli motorunun hacmi 1590 CC’dir. Tork değeri olarak ise 142 NM kapasitesinde olan bu araç azami olarak 195 KM Hıza ulaşmaktadır.

Yakıt Tüketimi

Şehir içinde ortalama olarak 9,3 litrelik bir tüketim ortaya koyan bu aracın, şehir dışında ise ortalama olarak 6,5 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Ortalama tüketim konusunda ise aracın 7,5 litre tüketimi bulunmaktadır. Yakıt depo hacminin ise 55 Litre olduğunu belirtelim.

25 Bin TL'ye Honda Civic
Honda Civic

  • Chevrolet Kalos

Chevrolet firmasının da Kalos modeli 25 Bin TL’ye alınacak arabalar listesinde yer almaktadır. Özelikle seri üretimi 2004 yılları ile 2006 yılları arasında olan bu aracın özeliklerine bakalım.

Motor Özellikleri

Aracın motor hacminin 1150 CC olduğunu ve 72 beygir gücünde olduğunu öncelikli olarak belirtelim. Tork değeri olarak ise 104 NM kapasitesinde olan bu aracın 100 KM hıza ulaşma süresinin ise 13,7 saniye olduğunu belirtelim. Ortalama olarak azami hızının ise 157 KM hız olduğunu da ayrıca belirtelim.

Yakıt Tüketimi

Aracın benzinli motor seçeneğine sahip olmasına rağmen segmentelerine göre son derece başarılı olduğunu belirtelim. Şehir içi tüketiminde bu araç ortalama olarak 8,5 litrelik bir tüketim ortaya koyarken, şehir dışında ise sadece 5,5 litrelik tüketim sarf etmektedir. Ortalama olarak ise 6,6 litre tüketimi bulunmaktadır.

25 Bin TL'ye Chevrolet Kalos
Chevrolet Kalos

  • Audi A4

Firmanın en çok tutulan ikinci modeli olan A4 modeli de 25 Milyarlık Araba modelleri arasında yer almaktadır.

1994 yılları ile 1998 yılları arasında üretimi yapılan bir model olan A4 modelinin özellikle otomatik vites özelliğine sahip bu aracını da 25 Milyara rahatlıkla alabilirsiniz.

Motor Özelikleri

Aracın benzinli bir motor tipinin bulunduğunu ve motor hacminin 1781 CC olduğunu belirtelim. Maksimum güç olarak ise 125 Beygir gücünde olması aracın oldukça güçlü bir araç olduğunu göstermektedir. Maksimum tork seviyesi olarak ise aracın 173 NM kapasitesinde olduğunu belirtelim.

Yakıt Tüketimi

Motor hacmi çok büyük olan bu aracın şehir içinde yakıt tüketimi de cep yakan cinsten. Şehir içi tüketiminde 12,3 litrelik tüketimi bulunan bu modelin şehir dışı tüketiminde ise 7 litrelik bir tüketimi bulunmaktadır. Ortalama olarak ise 8,8 litre tüketim ortaya koymaktadır. Yakıt deposunun hacmi ise 62 litredir.

25 Bin TL'ye Audi A4
Audi A4

  • Hyundai Getz

B segment olarak üretimi yapılan GETZ modeli de 25 Bin TL’lik arabalar arasında kendisine yer bulmaktadır.

30 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

Genel Özellikleri

Aracın motor gücünün 97 beygir olduğunu ve motor kapasitesinin 1399 CC kapasitesinde olduğunu belirtelim. 125 NM Tork değeri bulunan bu aracın seri üretimi ise 2006 yılları ile 2011 yılları arasında yapılmıştır.

Yakıt Tüketimi

Benzinli bir motoru bulunan araç için önerilen yakıt türünün EURO 4 olduğunu belirtelim. Şehir içi tüketiminde bu modelin 7,5 litre, şehir dışında ise 5,1 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Ortalama olarak ise aracın 6 litrelik tüketiminin bulunduğunu belirtelim.

25 Bin TL'ye Hyundai Getz
Hyundai Getz

  • Opel Astra

Opel firmasının en çok satan araç modelleri arasında yer alan Astra modelinin de 25 Bin TL’ye araba tavsiye modelleri arasında yer aldığını belirtelim. Özellikle bu aracın diğer modellere göre daha üstün özelliklerinin bulunması aracın ikinci el piyasasında daha çabuk satılacağını bizlere göstermektedir.

Genel Özellikleri

Binek araçlar arasında yer alan ve Segment olarak C kategorisinde karşımıza çıkan bu aracın 5 kapı özelliğine sahip olduğunu belirtelim. Seri üretiminin ise 1995 yılları ile 1998 yılları arasında yapıldığı bu aracın 100 beygir gücünde olduğunu belirtelim. Önden çekiş özelliği bulunan aracın MTV’sinin ise 88,50 TL olduğunu ayrıca belirtelim.

Motor Özellikleri

4 silindir motoru bulunan aracın motor hacmi ise 1598 CC’dir. 100 KM gibi bir hıza ulaşma süresinin ise sadece 11,3 saniye olduğunu altını çizelim.

Yakıt Tüketimi

Şehir içi tüketimde araç ortalama 11,2 litrelik bir tüketim, şehir dışında ise 8 litrelik bir tüketim ortaya koymaktadır. Ortalama olarak ise 9 litrelik bir tüketimi bulunmaktadır.

25 Bin TL'ye Opel Astra
Opel Astra

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -