22.7 C
İstanbul
Salı, Temmuz 5, 2022
Ana SayfaAraba Önerileri30 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

30 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

30 bin TL’ye alınabilecek arabalar ve 30.000 TL'ye alınabilecek en iyi araba modelleri... Tüm detayları ile bu yazımızda!

30 Bin TL bütçesi olan ziyaretçilerimizin merak ettiği 30 Bin TL’ye alınabilecek arabalar hangileri ? Sorusu hakkında bilgileri sizlere buradan açıklamak istiyoruz. Son zamanlarda artan ikinci el piyasalarına rağmen bu bütçe alabileceğiniz en güzel arabaları sizler için araştırdık.


  • Volkswagen Golf

30 Milyarlık arabalar listesinde ilk sırada Golf modelini sizlere önermek istiyoruz. Ülkemizde firmanın en çok satılan modelleri arasında yer alan bu aracın teknik özeliklerine hep birlikte bakalım.

Genel Özellikleri

Aracın segment olarak C segment de yer alan bir araç olduğunu belirtelim. Benzinli ve dizel motor seçenekleri bulunan bu aracın 30 Bin TL bütçe ile benzinli motor seçeneğine sahip olanını ancak alabilirsiniz. Aracın seri üretiminin ise 2000 yılları ile 2003 yılları arasında seri üretimi yapılmıştır. Motor gücü olarak ise 105 beygir kapasitesinde yer alan bu aracın önden çekiş özelliği bulunmaktadır.

Motor Özellikleri

Benzinli ve 4 silindir özelliği olan bu aracın motor hacminin 1595 CC kapasitesinde olduğunu belirtelim. 105 beygir olan aracın tork değerinin ise 148 NM olduğunu belirtelim. 100 KM hıza ulaşma süresinin ise 10, 5 saniye olduğunu da açıklamak istiyoruz.

Yakıt Tüketimi

Golf modelinin yakıt olarak kullanıcılarını biraz yoran bir araç olduğunu belirtelim. Şehir içi tüketiminde 9,3 litrelik şehir dışı tüketiminde ise 5,4 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Ortalama olarak ise aracın 6,8 litrelik tüketimi bulunmaktadır.

VW Golf
Volkswagen Golf

  • Seat Ibiza

Ülkemizde son yıllarda değeri anlaşılan bir marka olan SEAT markasının B segment aracı olan IBIZA modeli de 30 BİN TL’lik arabalar arasında kendisine yer bulmuştur. Özellikle de son yıllarda ürettiği araçları ile dikkatleri üzerine çeken markanın bu aracı hakkında merak ettiğiniz özelikleri siz değerli ziyaretçilerimiz için buradan açıklamak istiyoruz.

25 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

Genel Özellikleri

Aracın segment olarak B segment bir araç olduğunu açıklayalım. Manuel 5 ileri vites teknolojisi bulunan aracın önden çekişli bir araç olduğunu da açıklayalım. Azami sürat olarak ise aracın 176 KM hıza ulaştığını açıklayalım.

Motor Özellikleri

Dizel motor seçeneği ile rahatlıkla alınacak olan bu aracın 3 silindiri bulunmaktadır. Motor hacmi olarak ise 1422 CC’lik bir hacmi bulunmaktadır. 80 beygir gücünde olan bu aracın tork değerinin ise 195 NM olduğunun altını çizmek istiyoruz. Aracın 100 KM hıza ulaşma süresinin ise 12,9 saniye olduğunu da belirtelim.

Yakıt Tüketimi

Dizel motor seçeneğine sahip olmasının çok büyük bir avantajı olan bu aracın EURO 4 yakıt türü önerilmektedir. Şehir içi tüketiminde 5,7 litrelik tüketimi bulunurken, şehir dışı tüketimin de ise 4,1 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Ortalama olarak ise 4,6 litrelik tüketim bu araçta karşımıza çıkmaktadır.

Seat Ibiza
Seat Ibiza

  • Volkswagen Bora

Firmanın çok fazla tutulmayan ancak son derece başarılı modelleri arasında yer alan Bora modeli de 30 Bin TL’ye tavsiye arabalar arasında kendisine yer bulmaktadır. Firmanın 2005 yılından sonra üretimine son verdiği bu aracın genel özelliklerine bakalım.

Genel Özellikleri

Aracın binek araçlar kategorisinde yer aldığını ve segment olarak ise C segment de yer alan bir araç olduğunu belirtelim. Sedan kasa tipi bulunan bu aracın seri üretiminin ise 2000 yılı ile 2005 yılları arasında firma tarafından yapıldığını da belirtelim. Önden çekiş özelliği olan bu aracın MTV ödemesinin ise sadece 88,50 TL olduğunu belirtelim.

Motor Özellikleri

Benzinli ve dizel motor seçenekleri bulunan aracın motor hacminin ise 1595 CC olduğunu belirtelim. Beygir gücünde ise 105 beygir olan aracın Tork değerinin 148 NM kapasitesinde olduğunun da altını çizelim. 100 KM hıza ulaşma süresinin ise sadece 11,3 saniye olduğunu belirtelim. Azami hız olarak 192 KM’dir.

Yakıt Tüketimi

Benzinli motor seçeneğine sahip olan araçlar için şehir içi tüketiminin 9,4 litre, şehir dışı tüketiminin ise 5,5 litre olduğunu belirtelim. Ortalama tüketim konusunda ise 6,9 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Ortalama yakıt depo hacmi ise 55 litredir.

VW Bora
VW Bora

  • Renault Megane

Binek araçlar arasında yer alan Megane modeli de 30 Bin TL’ye alınacak arabalar arasında kendisine yer bulmaktadır. Aracın segment olarak yine C segment kategorisinde olduğunu belirtelim.

Genel Özelikleri

Aracın toplam yıllık MTV ödemesinin ise sadece 230,50 TL olduğunun altını çizelim. Sedan 4 kapı özelliği bu araçta yer almaktadır.

Motor Özellikleri

Aracın dizel ve benzinli motor seçenekleri bulunmaktadır. Motor hacminin ise 1461 CC olduğunu belirtelim. 86 beygir gücünde olan araç 200 NM Tork değeri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. 100 KM hıza ulaşma süresinin ise 12,8 saniye olduğunu belirtelim.

Yakıt Tüketimi

Dizel motor seçeneğine sahip olan bir Megane aldığınız zaman aracın son derece başarılı yakıt tüketimi ile karşılaşacaksınız. Şehir içi tüketiminde aracın 5,7 litre, şehir dışında ise 4,2 litre tüketimi bulunmaktadır. Ortalama tüketim konusunda ise 4,7 litrelik tüketimi bulunmaktadır.

Renault Megane
Renault Megane

  • Chevrolet Lacetti

Son yıllarda piyasa değeri ciddi şekilde düşüş yaşayan Chevrolet markasının Lacetti modeli de 30 Bin TL’lik arabalar arasında kendisine yer bulmaktadır.

35 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

Genel Özellikleri

Aracın binek bir araç olduğunu ve segment olarak D kategorisinde yer aldığını belirtelim. 2005 yılları ile 2006 yılları arasında seri üretimi yapılan bu aracın 100 KM hıza çıkış süresi ise sadece 11,5 saniye olarak dikkat çekmektedir. MTV ödemesinde ise aracın 230,50 TL yıllık ödemesi bulunmaktadır.

Motor Özellikleri

Benzinli motor seçeneği bulunan aracın motor hacmi 1598 CC’dir. Maksimum beygir kapasitesinin ise 109, Tork değerinin ise 150 NM olduğunu belirtelim. Azami sürat olarak ise 175 KM hıza ulaştığını açıklayalım.

Yakıt Tüketimi

Aracı alacakların aslında en çok merak ettiği sorular arasında yer alan bu özelikte ise aracın şehir içi tüketiminde 11,2 litrelik tüketim ortaya koyması oldukça fazladır. Şehir dışı tüketiminde ise aracın 6,2 litre, ortalama olarak ise 8,1 litrelik tüketimi bulunmaktadır.

Chevrolet Lacetti
Chevrolet Lacetti

  • Ford Mondeo

Mondeo modeli son yıllarda çıkarttığı araçlar ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Ancak sizlerde 30 Bin TL’ye alınacak araçlar arasında bir Mondeo sahibi olabilirsiniz.

Genel Özellikleri

Aracın D segment bir araç olduğunu ve seri üretiminin 2002 yılları ile 2003 yılları arasında yapıldığını belirtelim. Önden çekiş özelliği bulunan Mondeo modelinin 5 ileri vites teknolojisine sahip olduğunu da belirtelim. Yıllık MTV ödemesi olarak ise 221,50 TL ödemesi bulunmaktadır.

Motor Özellikleri

Dizel motor seçeneğine sahip olan bu aracın 1998 CC motor hacmi bulunmaktadır. Beygir olarak ise son derece güçlü olan aracın 115 beygir kapasitesinde olduğunun altını çizelim. 280 NM Tork değeri bu araçta bulunmaktadır. 100 KM hıza ulaşma süresinin ise 10,8 saniyesinde olduğunu belirtelim.

Yakıt Tüketimi

Dizel motor seçeneğine sahip olmasına rağmen 2,0 motor özelliğine sahip olan bu aracın tüketimi biraz fazladır. Özellikle şehir içi tüketiminde 7,9 litrelik tüketimi bulunan aracın şehir dışı tüketiminde ise 4,5 litrelik tüketimi bulunmaktadır. ortalama tüketim konusunda ise aracın 5,7 litre tüketimi bulunmaktadır.

Ford Mondeo
Ford Mondeo
İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -