19 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana SayfaAraba Önerileri35 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

35 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

35.000 TL'ye alınabilecek arabalar nelerdir? 30 Bin TL'ye alınabilecek en iyi araba modelleri hangileridir? Tüm detayları ile makalemizde!

35 Bin TL’ye Alınabilecek Araçlar Listesi

35.000 TL’ye alınabilecek arabalar listesinde almanızı önerdiğimiz araçların teknik özellikleri hakkında bilgileri siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz. Son yıllarda artan ikinci el fiyatlarına rağmen 35 Bin TL’ye alınacak araçlar hakkında merak edilen bütün bilgiler burada.

Opel Astra

Opel markasının en çok tutulan araçları arasında yer alan Astra’yı 35 Bin TL bütçe ile rahatlıkla alabilirsiniz. Özellikle firmanın 2006 yılları ile 2012 yılları arasında seri üretimini yapmış olduğu H kasa olarak geçen bu modeli alarak uzun yıllar sorunsuz binme şansını yakalamış olabilirsiniz.

Genel Özellikleri

Aracın binek araçlar kategorisinde yer alan C segment bir araba olduğunu belirtelim. 6 ileri vites teknolojisine sahip olan Astra modelinin önden çekişli bir araba olduğunun da altını çizmek istiyoruz. MTV ödemesi olarak ise aracın 127 TL yıllık Motorlu Taşıtlar Vergisi bulunmaktadır.

Motor Özellikleri

Motor olarak da oldukça başarılı bir araç olan Astra’nın dizel ve benzinli motor seçeneklerine sahip olan modellerini alabilirsiniz. Motor hacmi olarak 1,6 motor tipinin en çok tercih edilen motor tipi olduğunu belirtelim. Tork kapasitesi olarak ise aracın 200 NM tork değerinin bulunması aracın çok güçlü bir performansının olduğunu bizlere göstermektedir.

Yakıt Tüketimi

Dizel motor seçeneğine sahip bir Astra aldığınız zaman şehir içi tüketiminde aracın 6,5 litre, şehir dışı tüketimde ise 4,3 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Ortalama tüketim konusunda ise aracın 5,1 litrelik tüketimi bulunmaktadır.

opel astra


Volkswagen Passat

Alman devi olan Volkswagen firmasının en çok tutulan ve en çok satılan modeli olan Passat’a da binmek için 35 Bin TL bütçenizin bulunması yeterli olacaktır.  Segment olarak D kategorisinde yer alan bu araç hakkında merak edilen bilgilere göz atalım.

Genel Özellikleri

Aracın D segment ve sedan kasa tipine sahip bir araç olduğunu belirtelim. Özellikle seri üretim olarak bu aracın 1996 yılları ile 2000 yılları arasında seri üretiminin yapıldığının altını çizelim. Aynı zamanda 150 beygir olan aracın çok güçlü bir performansının olduğunu da unutmayınız. Önden çekiş özelliğine sahip olan aracın MTV ödemesinin ise 144 TL olduğunu belirtelim.

Motor Özellikleri

Benzin ve dizel yakıt türü seçenekleri ile satışa sunulan bu aracın 4 silindir özelliği bulunmaktadır. Motor hacmi olarak ise 1,8 motorun bu araç için yeterli bir performansa sahip olduğunu da bilmenizde yarar vardır. 210 NM Tork değerinde olan aracın 100 KM Hıza ulaşma süresinin ise 10 saniyenin çok altında 8,1 saniye olması aracın oldukça güçlü olduğunu bizlere göstermektedir.

Yakıt Tüketimi

Yakıt konusunda ise kullanıcılarını çok fazla tatmin etmeyen bu aracın şehir içi tüketiminde 10,7 litrelik bir tüketimi bulunmaktadır. Şehir dışı tüketiminde ise 6,3 litrelik tüketimi dikkatleri çekmektedir. Ortalama tüketim konusunda ise aracın 7,9 litrelik tüketimi bulunmaktadır.

VW Passat


Toyota Corolla

Toyota markası da 35 Bin TL araba tavsiye modelleri arasında kendisine yer bulmaktadır. Özellikle Dünya’nın en az arıza veren araçları listesinde yer alan bu markayı alarak kafanızın rahat etmesini sağlayabilirsiniz.

Genel Özellikleri

C kategorisinde yer alan bu aracın seri üretiminin 2005 yılları ile 2007 yılları arasında yapıldığının altını çizelim. Ancak aracın 100 KM hıza ulaşma süresinin ise aynı segmentte yer alan araçlara göre biraz düşük olduğunu ve 13,3 saniye olduğunu belirtelim.

Motor Özellikleri

Dizel ve benzinli motor seçenekleri bulunan aracın 1364 motor hacmi bulunmaktadır. 190 NM Tork değeri bulunan aracın 180 KM hıza ulaşma üst limiti bulunmaktadır.

Yakıt Tüketimi

Dizel motor seçeneğini tercih eden kullanıcılar için aracın EURO 4 yakıt türünü tercih etmesi gerekmektedir. Şehir içi tüketiminde 5,8 litrelik tüketimi bulunan aracın şehir dışında ise sadece 4,3 litrelik başarılı bir yakıt performansı bulunmaktadır.

Toyota Corolla


Fiat Punto

FİAT markasının da Punto modelinin ülkemizde en çok tutulan araçlar arasında olduğunu belirtelim. Özellikle B segment olarak üretimi yapılan bu aracın fiyat ve performans olarak başarılı bir araç olduğunu belirtelim. 35 milyarlık arabalardan bir taneside Fiat Punto’dur.

Genel Özellikleri

Aracın Hatchback özelliğinin yanı sıra manuel 6 ileri vites teknolojisinde bulunması kullanıcılar için oldukça önemlidir. Azami sürat olarak ise 175 KM hıza ulaşan bu aracın MTV ödemesinin ise sadece 127 TL olduğunu belirtelim.

Motor Özellikleri

1,3 motor özelliğine sahip bir Punto almak istediğiniz zaman Dizel motor seçeneğine sahip olan modelini alarak yakıt konusunda ciddi tasarruf elde edebilirsiniz. 90 beygir gücünde olan aracın 100 K hıza çıkış süresinin ise sadece 11,9 saniye olduğunu açıklayalım.

Yakıt Tüketimi

6 litrenin hemen altında şehir içi tüketimi ile dikkatleri üzerine çeken Punto modelinin, şehir dışı tüketiminde ise 3,9 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Ortalama tüketim konusunda ise aracın 4,6 litrelik tüketimi bulunmaktadır.

Fiat Punto


Renault Symbol

B segment olarak üretimi yapılan bu araçta 35 Bin TL’ye alınacak araçlar arasında yer almaktadır. Aracın motor özeliklerine ve yakıt tüketimine bakarak bu konuda merak edilen bilgileri sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Genel Özellikleri

B segment olan bu aracın seri üretiminin 2008 yılları ile 2012 yılları arasında yapıldığını belirtelim. Dizel motor seçeneği ile satılan aracın önden çekişli olduğunu da belirtelim. MTV ödemesinde ise 326 TL ödemesi bulunmaktadır.

Motor Özellikleri

Dizel motor seçeneği bulunan aracın 1461 CC’lik motor hacmi bulunmaktadır. Tork değerinin ise 160 NM olduğunu belirtelim. 100 KM hıza ise 16,5 saniye ile çok yavaş bir performans ile ulaşmaktadır.

Yakıt Tüketimi

Dizel motor seçeneğine sahip olan Symbol modeli için şehir içi tüketimin 5,7 litre, şehir dışı tüketimin ise 3,6 litre olması aracın çok az yaktığını bizlere göstermektedir. Ortalama tüketim konusunda ise aracın 4,5 litrelik bir tüketimi bulunmaktadır.

Renault Symbol


Hyundai Accent 

Accent modeli son yıllarda ülkemizde en çok satılan araçların arasında ilk sırada gelmektedir. Özellikle de ülkemizde bulunan ticari taksilerin birçoğunda tercih edilen bu aracın teknik özellikleri hakkında merak edilenlere bakalım.

Genel Özellikleri

2009 yılları ile 2011 yılları arasında seri üretimi yapılan bu aracın 100 KM hıza çıkış süresinin ise 11,5 saniye olduğunu belirtelim. Aracın MTV ödemesinin ise 326 TL olduğunu belirtmek istiyoruz.

Motor Özellikleri

Dizel ve 4 silindir özelliği olan araç 110 beygir kapasitesinde ve 235 NM Tork değeri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. 176 KM hıza ulaştığı ise yapılan testler sonucunda açıklanmıştır.

Yakıt Tüketimi

Yakıt konusunda son derece cimri olan bu aracın şehir içinde ortalama olarak 5,6 litrelik tüketimi bulunurken, şehir dışında ise 4 litrelik tüketimi dikkat çekmektedir.

Hyundai Accent


SEAT Toledo

SEAT firmasının Toledo modeli de 35 Bin TL’lik arabalar arasında kendisine yer bulmaktadır.

Genel Özellikleri

Aracın segment olarak C segment bir araç olduğunu ve sedan 4 kapı özeliğinde olduğunu belirtelim. Önden çekişli olan aracın yıllık MTV ödemesi ise 88,50 TL olarak dikkat çekmektedir.

Motor Özellikleri

1595 CC’lik motor hacmi olan bu aracın 145 NM Tork değeri bulunmaktadır. 100 KM Hıza ulaşma süresinin ise 13,5 saniye olduğunu belirtelim.

Yakıt Tüketimi

Yakıt konusunda kullanıcısı biraz üzen bu aracın şehir içi tüketiminde  12 litreye yakın olan tüketimini şehir dışında ise 6,7 litreye kadar düşürdüğünü belirtelim.

SEAT Toledo

Önceki İçerik4×2 Aracı 4×4 Yapmak
Sonraki İçerikSedan mı SUV mu?
İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -