19 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana SayfaAraba Önerileri40.000 TL’ye Alınabilecek Arabalar

40.000 TL’ye Alınabilecek Arabalar

40.000 TL’ye Alınabilecek Arabalar

40 Bin TL araba tavsiye modelleri ile aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını bu makalemizde bulabilirsiniz. Özellikle araç alacak ve 40 Bin TL bütçesi olan müşterilerimiz bu yazımızdan yola çıkarak bilgi sahibi olabilirler.1- Ford Focus

Amerikan menşei olan Ford markasının Focus modelinin son yıllarda çok ciddi bir alıcısı bulunmaktadır. Oldukça başarılı araç modelleri ile karşımıza çıkan Focus modelinin özelikleri hakkında merak edilen bilgileri siz değerli okurlarımıza açıklamak istiyoruz.

Genel Özellikleri

Binek araçlar arasında yer alan ve segment olarak C segment olan bu aracın MTV ödemesinin ise 326 TL olduğunu belirtelim. Üretim yılı olarak ise aracın 2008 yılları ile 2010 yılları arasında seri üretimi yapılmıştır.

Motor Özellikleri

1,6 motor seçeneğine sahip olan bir Focus modelinin 1596 CC’lik motor hacmi bulunmaktadır. Tork değerinin ise 150 NM olduğunu belirtelim. 182 KM azami hıza ulaşma limiti bulunmaktadır. 100 KM hıza ise 14,2 saniye içerisinde çıkmaktadır.

Yakıt Tüketimi

Benzinli bir Focus modelinin şehir içi tüketiminde 10,6 litre, şehir dışında ise 6 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Aracın ortalama tüketim konusunda ise 7,1 litrelik tüketimin bulunduğunu belirtelim.

Ford Focus2- Fiat Linea

40 Bin TL’lik arabalar arasında sizlere bugün Linea modeli hakkında bilgiler sunmak istiyoruz. 40 Bin TL bütçe ile yüksek model bir araç almak istediğiniz zaman bu modeli rahatlıkla alabilirsiniz. 40 Milyara alabileceğiniz araba modellerinden biriside Fiat Linea’dır. Hem performansı hem yakıt tüketimi Linea’yı gayet cazip hale getiriyor.

Genel Özellikleri

Aracın binek araçlar arasında olduğunu ve segment olarak C segment bir otomobil olduğunu belirtelim. Sedan 4 kapı özelliği ile satışa sunulan bu aracın önden çekişli bir araç olduğunu ve 5 ileri vites teknolojisi ile karşınıza çıktığını belirtelim.

Motor Özellikleri

Dizel motor seçeneğine sahip olan bir Linea aldığınız zaman aracın 95 beygir kapasitesinde olduğunu ve Tork değerinin sadece 200 NM olduğunu belirtelim. 100 KM hıza çıkış süresinin ise 13,8 saniye olduğunu da özellikle belirtmek istiyoruz.

Yakıt Tüketimi

Yakıt tüketimi konusunda kullanıcılarını son derece mutlu eden Linea modelinin şehir içi tüketiminde 6,4 litre, şehir dışında ise sadece 4 litre yakıt tüketimi sarf etmesi oldukça az yaktığını göstermektedir.

Fiat Linea3- Ford Fiesta

Ford markasının Focus modelinden sonra ülkemizde en çok tercih edilen modeli olan Fiesta son derece başarılı bir araç olarak dikkat çekmektedir. Dizel motor ve benzinli motor seçeneklerine sahip olan bu modeli 40 Bin TL’ye alınacak arabalar listesinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Genel Özellikleri

B segment olarak üretimi yapılan bu aracın 2010 yılları ile 2013 yılları arasında seri üretimi yapılmıştır. Özellikle önden çekişli olan aracın MTV ödemesinin ise sadece 326 TL olduğunu belirtelim.

Motor Özellikleri

1,4 bir Fiesta aldığınız zaman aracın motor hacmi 1398 CC olarak karşınıza çıkmaktadır. 70 beygir gücünde üretimi yapılan bu motorun Tork değerinin ise 160 NM olduğunu belirtelim. 100 KM hıza ulaşma süresi ise bu aracın 14,9 saniye olarak dikkat çekmektedir.

Yakıt Tüketimi

Ülkemizde en az yakan araçlar arasında yer alan Fiesta modelinin şehir içi tüketiminde sadece 5,3 litre, şehir dışı tüketiminde ise 3,5 litrelik tüketim sarf ettiğini belirtelim. Ortalama tüketim olarak ise aracın 4,2 litrelik tüketimi bulunmaktadır.4- Hyundai i20

Son yılların en çok tercih edilen araç modelleri arasında İ20 modeli ilk sıralarda gelmektedir. Özellikle firmanın B segment olarak müşterilerinin hizmetine sunduğu bu aracı almak için 40 Milyarlık arabalar listesinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Genel Özellikleri

Hatchback özelliği olan aracın 5 kapısının bulunduğunu ve seri üretiminin 2012 yılları ile 2014 yılları arasında yapıldığını belirtelim. Aracın dizel motor seçeneğine sahip olan aracının en çok tutulan model olduğunu da belirtmek istiyoruz. MTV ödemesi konusunda ise 326 TL ödemesi bulunmaktadır.

Motor Özellikleri

1,4 motor seçeneğine sahip olan bir İ20 aldığınız zaman aracın motor hacmi 1396 CC olurken, beygir kapasitesinin ise 90 beygir olduğunu belirtelim. 220 NM ise araçta bulunan tork değeri olarak dikkat çekmektedir. 100 KM hıza ulaşma süresi olarak ise 13,5 saniye olduğunun altını çizelim.

Yakıt Tüketimi

Dizel motor seçeneği olan aracın şehir içinde sadece 5 litre yaktığını ve şehir dışında ise 3,8 litre ile adeta yakıtı kokladığını belirtelim. Ortalama tüketim konusunda ise aracın 4,3 litrelik bir tüketimi bulunmaktadır.

Hyundai i205- Peugeot 407

Gemi gibi bir araç olan 407 modeli de ülkemizde değeri çok fazla bilinmeyen araçlar arasında yer almaktadır. Özellikle bu aracı almak için 40 BİN TL bütçenizin olmasının yeterli olacağının altını çizelim.

Genel Özellikleri

Aracın D segmentte yer alan bir araç olduğunu ve kasa tipi olarak sedan olduğunu belirtelim. Seri üretimi 2006 yılları ile 2009 yılları arasında yapılan bu aracı 40 Bin TL ile rahatlıkla alabilirsiniz. MTV ödemesi konusunda ise aracın ortalama olarak 235 TL ödemesi bulunmaktadır.

Motor Özellikleri

Dizel veya benzinli motor seçeneğine sahip olan bir 407 almak istediğiniz zaman aracın performans olarak tatmin edici olacağından emin olunuz. Özellikle 110 beygir motor gücü bulunan aracın 1560 CC’de motor hacmi bulunmaktadır. 100 KM hıza ulaşma süresinin ise sadece 11,7 saniye olduğunu belirtelim.

Yakıt Tüketimi

Dizel motoru bulunan bir 407 aracının şehir içinde tüketimin 6,8 litre olduğunu, şehir dışında ise sadece 4,4 litrelik tüketim sarf ettiğini belirtelim.

Peugeot 4076- Skoda Fabia

Skoda firması da son yıllar da ürettiği araçlar ile Türkiye pazarında kendisine ciddi bir şekilde yer etmiştir. 40 BİN TL’lik arabalar arasında sizlere bugün Fabia modelinin detayları hakkında bilgiler sunalım.

Genel Özellikleri

Aracın öncellikli olarak 2007yılları ile 2010 yılları arasında seri üretimi yapılan modelini bu fiyata rahatlıkla alabilirsiniz. MTV ödemesinin ise sadece 168 TL olduğunu belirtelim.

Motor Özellikleri

1,2 motor olarak geçen bu motor tipinin motor hacmi 1198 CC olurken, 70 beygir gücünde olduğunu da belirtmek istiyoruz. Tork değeri olarak ise 108 NM kapasitesi bulunmaktadır. 100 KM hıza çıkış süresinin ise 16,5 saniye olduğunu belirtelim.

Yakıt Tüketimi

En çok merak edilen konular arasında yer alan yakıt tüketimi konusunda aracın şehir içi tüketiminde 7,8 litre, şehir dışında ise 4,8 litre tüketimi bulunmaktadır. Ortalama tüketim konusunda ise 5,9 litrelik tüketimi ile karşımıza çıkmaktadır.

Skoda Fabia7- Volkswagen Polo

Polo modeli de Golf’ten sonra ülkemizde en çok tercih edilen araç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. 40 Bin TL’ye alınacak olan arabalar arasında bu aracı da siz değerli okurlarımıza önermek istiyoruz.

Genel Özellikleri

B segment olarak üretimi yapılan aracın 2001 yılları ile 2006 yılları arasında üretilen modelini 40 Bin TL’ye rahatlıkla alabilirsiniz. MTV ödemesinin ise bu aracın 230,50 TL olduğunu belirtelim.

Motor Özellikleri

1,4 motor seçeneğine sahip olan bir Polo’nun motor hacmi olarak 1390 CC ve motor gücü olarak ise 75 beygir olduğunu belirtelim. Tork değeri ise aracın 126 NM olarak dikkat çekmektedir. 100 KM hıza ulaşma süresinin ise 15,3 olduğunu belirtelim.

Yakıt Tüketimi

Şehir içinde benzinli bir Polo modelinin ortalama tüketimi 10,2 litre olmaktadır. Şehir dışı tüketiminde ise aracın 5,8 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Ortalama tüketiminin ise 7,4 litre olduğunu belirtelim.

Volkswagen Polo

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -