22.7 C
İstanbul
Salı, Temmuz 5, 2022
Ana SayfaAraba ÖnerileriA Segment Araçlar Listesi

A Segment Araçlar Listesi [13 Model/Resimli]

A Segmenti Araçlar

Otomobil dünyasının en küçük arabaları olarak tabir edilen A segment araçların ülkelere göre tutulma oranları farklılık göstermektedir. Araçların belirli bir sınıfa ayrılması için yapılan bu sınıflandırma için A segment araçlar hakkında sizlere bilgiler sunmak istiyoruz.

Ülkemizde A segment olarak en çok tutulan araç modelleri arasında Hyundai i10, Ford Ka, Fiat 500 ve diğer modellerin de teknik özelliklerine hep birlikte bakalım.


 • Hyundai i10

Ülkemizde en çok tutulan A segmenti araçların başında Hyundai i10 modeli gelmektedir. Hyundai i10 hangi segment olarak merak eden okurlarımız için bu aracın A segmenti otomobiller olduğunu bir kez daha belirlemek istiyoruz.

Aracın sıfır fiyatının ortalama 90 Bin TL civarında olduğunu ve ikinci el piyasalarında en düşük alınacak Hyundai i10 modelinin ise 30 Bin TL olduğunu belirtelim. Bu rakamın yıllar içerisinde değişiklik gösterme durumu bulunmaktadır. Ancak şu an paylaştığımız verilerin güncel rakamlar olduğunu belirtelim.

Hyundai i10 modelinin yakıt tüketimi olarak şehir içinde 7,4 litrelik bir tüketimi bulunurken, şehir dışı tüketiminde ise 5 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Yakıt depo hacminin ise 40 litre olduğunu belirtelim.

Bagaj hacmi konusunda ise aracın 252 litrelik uygun bir hacmi bulunmaktadır. Maksimum tork seviyesi 120 NM olan Hyundai i10 modelinin 4 silindirli ve 87 beygir kapasitesinde olduğunu da belirtelim.

Hyundai i10 a segmenti


 • Citroen C1

Ülkemizde son yıllarda tercih edilen araçlar arasında A sınıfı araçlar olarak Citroen C1 modelinin de olduğunu belirtelim. Citroen C1 modeli hangi segment araçtır? Sorusunun cevabını merak edenler içinde A sınıfı arabaların olduğunu bir kez daha belirtmek istiyoruz.

Seri üretimi 2016 yılında son bulan Citroen C1 modelinin yedek parça konusunda zaman içerisinde sıkıntı çekme durumu söz konusu olabilir. Fabrikanın Citroen C1 modelinin seri üretimini sona erdirmesinden sonra ilerleyen yıllarda bu araç ile ilgili olarak yedek parçanın tedarik süreci hem uzun olacaktır, hem de pahalı olacaktır.

D Segmenti Araçlar Listesi

Motor hacmi olarak 998 cc’lik hacmi bulunan aracın 68 beygir kapasitesinde olduğunu ve 95 NM Tork değeri olduğunu belirtelim. Yakıt tüketimi konusunda ise şehir içi 5 litre, şehir dışı tüketiminde ise 3,8 litre ile oldukça düşük bir tüketim sergilemektedir. Bagaj kapasitesi olarak ise aracın 196 litrelik bagajı bulunmaktadır.

En yüksek 65 Bin TL en düşük 30 Bin TL’ye sizlerde bir Citroen C1 sahibi olabilirsiniz.

Citroen C1 A segmenti


 • Fiat Panda

2018 yılında kasa değişikliğine giderek Fiat Panda modelini karşımıza çıkartan İtalyan firmasının bu aracı hakkında merak edilen bilgilere bakalım. Fiat Panda hangi segment ? Sorusunun cevabını sizlere A segmenti otomobiller olarak açıklamak istiyoruz.

Fiat Panda aracının sıfır fiyatının ülkemizde ortalama olarak 70 Bin TL civarında olduğunu en düşük ikinci el fiyatının ise 25 Bin TL olduğunu belirtelim.

A sınıfı otomobil olarak karşımıza çıkan Fiat Panda modelinin yakıt tüketimi konusunda ise kullanıcılarını biraz üzen araç olduğunu belirtelim. Motor hacmi olarak 1242 CC’lik hacme sahip olan bu aracın şehir içi tüketiminde 6,7 litre, şehir dışı tüketiminde 4,3 litre ve ortalama olarak ise 5,2 litrelik tüketimi söz konusu olmaktadır.

Bagaj hacmi konusunda ise aracın 225 litrelik bagaj hacmi bulunmaktadır. Aracın ülkemizde çok fazla tutulmadığını ve bu yüzden de yedek parça konusunda zaman içerisinde sıkıntı çekme durumunuzun olduğunu belirtelim.

Fiat Panda A Segmenti


 • Kia Picanto

Çok fazla bilinen bir araç modeli olmayan Kia Picanto hakkında kullanıcıların merak ettiği bilgileri verelim. Kia Picanto hangi segment sorusu hakkında merak edilen bilginin cevabını A segmenti araçlar olarak açıklamak istiyoruz.

A sınıfı araçlardan olan Kia Picanto’nun sıfır fiyatının ülkemizde 77 Bin 500 TL olduğunu ikinci el konusunda ise 25 Bin TL’ye kadar bu aracı alma durumunuz bulunmaktadır. Yedek parça konusunda şu an için herhangi bir sıkıntısı bulunmayan Kia Picanto modelinin seri üretiminin durdurulması gibi bir durum söz konusu olacağı zaman yedek parça sıkıntısı çekebilirsiniz.

7 Kişilik Arabalar Listesi

Motor hacmi olarak 998 CC kapasitesinde motoru bulunan aracın şehir içi tüketiminde 6,8 litrelik tüketimi bulunurken, şehir dışı tüketiminde ise 4,4 litre yakıt tüketimi sarf etmektedir. Yakıt depo hacminin Kia Picanto modelinde ise 35 litre olduğunu belirtelim. Bagaj kapasitesinin ise 255 litre olduğunu da açıklamak istiyoruz.

Kia Picanto A Segmenti


 • Opel Adam

2015 yılında seri üretimi başlayan ve 2018 yılında seri üretimi sona eren Opel Adam hangi segment sorusunun cevabını sizlere A segmenti otomobiller olarak açıklamak istiyoruz. Opel firmasının ülkemizde en az tutulan modellerinden olan bu aracın ikinci el piyasalarında sadece 11 adet yer aldığını belirtelim. Bu yüzden de yedek parça konusunda kullanıcıların sıkıntı çekme durumu söz konusu olabilir.

Teknik performans olarak ise aracın 4 silindirli olduğunu ve 1364 CC kapasitesinde motorunun bulunduğunu açıklayalım. 150 beygir gücü bulunan aracın 220 NM Tork değeri bulunmaktadır.

Yakıt tüketimi olarak ise aracın 7,6 litrelik şehir içi, 4,9 litrelik ise şehir dışı tüketimi bulunmaktadır. Bagaj hacminin ise 170 litre olduğunu belirtelim. Fiyat olarak ise 87 Bin TL ile 41 Bin TL arasında değişen fiyatlara bu aracı alabilirsiniz.  A segmenti araçlar arasında Opel Adam modelini almak elden çıkartması zor bir araç olacağından dolayı bu kararı iyi vermeniz gerekmektedir.

Opel Adam A Segmenti


 • Skoda Citigo

Skoda Citigo hangi segment araçtır?  A segmenti araçlar olarak ülkemizde üretimi yapılan bu aracın ülkemizde sadece 17 adet ikinci eli bulunmaktadır. Ülkemizde 2012 yılları ile 2013 yılları arasında seri üretimi yapılan Skoda Citigo modelinin fiyatlarının ise 45 Bin TL ile 35 Bin TL arasında değişen fiyatları bulunmaktadır.

A sınıfı araçlar arasında yer alan Skoda Citigo modelinin şehir içi yakıt tüketimi 5,6 litre olurken, şehir içi tüketiminin ise 3,9 litre olduğunu açıklayalım. Bagaj kapasitesinin ise 251 litre olduğunu açıklayalım. Skoda markasının yedek parça konusunda biraz sıkıntılı olduğunu da ayrıca belirtmek istiyoruz. motor hacminin ise araçta 999 CC olduğunu belirtelim.

Skoda Citigo A Segment


 • Chevrolet Spark

2013 yılında tek bir sefer üretimi yapılan Chevrolet Spark hangi segment olarak karşımıza çıkmaktadır? Bu sorunun cevabını sizlere A sınıfı arabalar olarak vermek istiyoruz. İkinci el piyasalarında A segmenti araçlara göre son derece fazla satışı yapılan aracın özeliklerine bakalım.

43 Bin TL ile 35 Bin TL arasında değişen rakamlara rahatlıkla alınabilecek olan aracın bagaj hacminin 170 litre ile oldukça düşük olduğunu belirtelim.

Yakıt tüketimi konusunda ise 6,6 litre şehir içinde, şehir dışında ise 4,2 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Chevrolet Spark modelinin yedek parça konusunda herhangi bir sıkıntısı bulunmamaktadır.

Chevrolet Spark A Segmenti


 • Fiat 500

Fiat 500 hangi segment araçtır? Bu sorunun cevabını sizler A segmenti otomobiller olarak vermek istiyoruz. 2016 yılında seri üretimine başlanan son kasanın üretimi devam etmektedir. Fabrikası ülkemizde yer alan FIAT’ın bu aracının yedek parça sıkıntısı konusunda herhangi bir sorun ile karşılaşma durumunuz bulunmamaktadır.

A sınıfı arabalar arasında yer alan Fiat 500 modelinin şehir içi tüketiminde 7,6 litre, şehir dışında ise 4,7 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Ortalama tüketim konusunda ise aracın 5,8 litre tüketimi bulunmaktadır. Bagaj depo hacmi ise aracın 185 litre olarak dikkat çekmektedir.

Fiat A Segmenti


 • Smart Fortwo

Smart Fortwo hangi segment ? Smart Fortwo modelinin A segmenti araçlar olduğunu ve ülkemizde yeni yeni dikkatleri çektiğini belirtelim. Yedek parça konusunda biraz sıkıntılı olan bu aracın sıfır fiyatının 150 Bin TL civarında olduğunu ikinci el olarak ise ortalama 80 Bine kadar bu aracı bulma durumunuz bulunmaktadır.

Yakıt konusunda kullanıcılarını üzmeyen aracın şehir içinde 4,7 litre, şehir dışında ise 3,7 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Ortalama tüketim olarak ise 4,1 litre tüketimi bulunmaktadır. Bagaj kapasitesinin ise 190 litre olduğunu belirtelim.  A segment araçlar arasında Smart Fortwo modelinin başarılı bir araç olduğunu da belirtmek istiyoruz.

Smart Fortwo A Segmenti


 • Renault Twingo

Renault Twingo hangi segment araçtır? A sınıfı araçlar arasında yer alan Renault Twingo modelinin seri üretim 1997 yılları ile 2007 yılları arasında yapıldı. Fiyat olarak 40 Bin TL ile 25 Bin TL arasında fiyatlar ile bu aracın sahibi olabilirsiniz.

En Geniş Bagajlı Sedan Araba Modelleri

 A segmenti otomobiller arasında yer alan Renault Twingo modelinin 1148 motor hacmi bulunmaktadır. Yakıt tüketimi konusunda ise 7,5 litre şehir içi tüketimi, şehir dışında ise 4,8 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Bagaj kapasitesi olarak ise 168 litrelik kapasitesi bulunmaktadır. 2007 yıllarında seri üretimi sona eren bu aracın yedek parça konusunda ilerleyen zamanlarda sıkıntı çekme durumu söz konusudur.

Renault Twingo A Segmenti


 • Peugeot 107

Peugeot 107 hangi segment araçtır? A segmenti araçlar arasında yer alan Peugeot 107 modelinin 2013 yılında seri üretimi sona ermiştir.

A sınıfı arabalar arasında ülkemizde tutulan bir model olan Peugeot 107 modelinin 50 Bin TL ile 35 Bin TL arasında değişen fiyatları bulunmaktadır.

Yakıt tüketimi konusunda şehir içinde 5,5 litre, şehir dışında ise 4,1 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Bagaj hacminin oldukça küçük olduğu bu aracın 139 litrelik bagajı bulunmaktadır.

Peugeot 107 A Segmenti


 • Suzuki Alto

Suzuki Alto hangi segment? Ülkemizde çok fazla tutulmayan Suzuki Alto modelinin A segmenti araçlar arasında olduğunu öncelikli olarak belirtelim. İkinci el piyasalarında 50 âdete yakın bulunan bu modelin fiyatının ise 50 Bin TL ile 20 Bin TL arasında değişen fiyatları bulunmaktadır.

A segmenti arabalar arasında yer alan bu modelin şehir içi tüketimin ise 6,7 litre, şehir dışında ise 4,5 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Bagaj kapasitesi olarak ise Suzuki Alto modelinin 110 litre ile oldukça düşük olduğunu açıklamak istiyoruz. Yedek parça konusunda sıkıntı çekme durumunuzun olduğunu da belirtelim.

Suzuki Alto A Segmenti


 • Ford KA

1999 yılları ile 2004 yılları arasında üretimi yapılan Ford KA hangi segment araçtır? A sınıfı araçlar arasında karşımıza çıkan Ford KA modelinin teknik özelikleri hakkında bilgiler verelim.

2004 yılında seri üretimi sona eren ve ülkemizde halen tutulan araçlar arasında yer alan Ford KA modelinin 45 Bin TL ile 25 Bin TL arasında değişen fiyatları bulunmaktadır. Yakıt tüketimi konusunda ise şehir içinde kullanıcısını üzen bir araç olan Ford KA modelinin 10 litre, şehir dışında ise 6,4 litrelik tüketimi bulunmaktadır.

A segmenti araçlar arasında yer alan Ford KA modelinin bagaj konusunda ise 214 litrelik bagaj hacmi bulunmaktadır.

Yedek parça konusunda diğer modellere göre bu aracın biraz daha rahat bulunan parçalarının olduğunu belirtelim.

Ford KA A Segmenti

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -