11.7 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 1, 2022
Ana SayfaAraba ÖnerileriAltı Yüksek Araba Modelleri

Altı Yüksek Araba Modelleri

Ülkemizde bulunan karayollarının çok sağlıklı olmaması, yere yakın olan arabaların zaman içerisinde ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de altı yüksek arabalar hangileri? konusunda merak edilen bilgileri siz değerli okurlarımız için araştırdık.

Bu konuda sizlere önereceğimiz araçların listelerini ve diğer özelliklerini buradan teker teker açıklamak istiyoruz.


 • Dacia Sandero

Son yıllarda ülkemizde çok fazla satılan ve oldukça uygun fiyatlı bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkan bu aracın altının oldukça yüksek olduğunu belirtelim. Hem yerden yükseklik konusunda, hem fiyat konusunda, hem de parçasının ucuz olması konusunda oldukça tatmin edici olan bu aracı ilk sırada sizlere açıklamak istiyoruz.

Aracın koltuk sayısının 5 adet olduğunu öncelikli olarak belirtelim. Uzunluk olarak ise bu aracın 4 metre 81 cm, genişliğinin 1 metre 73 cm, yerden yüksekliğinin ise 1 metre 5,59 cm olduğunu belirtelim. Taşıma kapasitesi olarak ise 517 KG kadar net taşıma kapasitesi bulunmaktadır.

Aynı zamanda aracın bagaj hacminin de 320 litre olduğunu siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz.


 • Chevrolet Aveo

Altı yüksek olan arabalar listesinde bugün sizlere Aveo aracının özellikleri hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Özellikle son yıllarda dikkat çeken araçları satışa sunan Chevrolet firmasının Aveo modeli de altının yüksekliği konusunda ülkemizde fazlaca tercih edilen araçlar arasında kendisine yer bulmaktadır.

B segment içerisinde yer alan bu aracın koltuk sayısının 5 adet olduğunu belirtelim. Araç uzunluk olarak ise 4039 mm, genişlik olarak 1735 mm, yükseklik olarak ise 1517 mm boyutlarında karşımıza çıkmaktadır. Aracın net ağırlığının ise 1110 kg olduğunu paylaşalım.

Aynı zamanda taşıma kapasitesi olarak ise Aveo modelinin 483 kg’a kadar ağırlık taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Bagaj hacminin ise aracın 290 litre olduğunu belirtelim.

Parçası Ucuz ve Masrafı En Az Arabalar


 • Renault Symbol – Clio

Altı yüksek arabalar arasında sizlere önereceğimiz bir diğer modelinde Symbol modeli olduğunu belirtelim. Firmanın en çok satan araçları arasında yer alan bu modelde ülkemiz şartlarında çok rahat kullanılabilecek araçlar arasında yer almaktadır.

5 adet koltuğu bulunan aracın genişliğinin ise 1733 mm, uzunluğunun 4348 mm, yüksekliğinin ise 1515 mm olduğunu siz değerli okurlarımız ile paylaşmak istiyoruz. Aracın net ağırlığının ise 1059 KG olduğunu taşıma kapasitesinin ise 550 KG olduğunu paylaşalım.

Bagaj kapasitesi konusunda da oldukça tatmin edici olan bu aracın 510 litre bagaj hacmi bulunmaktadır.


Ucuz ve Altı Yüksek Arabalar

İkinci el araç fiyatlarının artması ve sıfır otomobil fiyatlarının artması ülkemizde araç almak isteyenlerin aslında zor durumda kalmasına neden oldu. Özellikle ÖTV’ ye gelen vergilerin çok yüksek olmasından dolayı ülkemizde önceleri daha uygun fiyatlara alınacak olan araçları bile artık daha pahalı fiyatlar ile alma şansımız bulunmaktadır. Ancak Ucuz yüksek arabalar arasında sizlere önereceğimiz araçlar hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

 1. Renault Symbol
 2. Renault Clio
 3. Dacia Sandero
 4. Chevrolet Aveo

Bu belirttiğimiz 4 modelinde ülkemizde satış fiyatlarının gayet uygun olduğunu belirtelim. Özellikle ülkemizde bu araçları alarak araçlarınızın yerden yüksek olması sayesinde olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalma durumunuz olmayacaktır.


Geniş ve Altı Yüksek Arabalar

Geniş ailelerin tercih etmiş olduğu Geniş ve altı yüksek arabalar ile ilgili aklınız takılan soruların cevaplarını bu makalemizde bulabilirsiniz. Bu yüzden de sizlere geniş araçların hangileri olduğu konusunda merak ettiğiniz bilgileri açıklayalım.

 • Nissan Qashqai

Ülkemizde son yılların en çok satılan araçları arasında yer alan Qashqai modelinin Geniş ve altı yüksek arabalar arasında ilk sırada olduğunu belirtelim.

Aracın 5 koltuk kapasitesine sahip olduğunu ve aracın uzunluğunun 4379 mm olduğunu belirtelim. Genişlik olarak ise 1800mm, yükseklik olarak 1590 mm olan bu aracın net ağırlığının ise 1461 kg olduğunu açıklamak istiyoruz.

Bagaj kapasitesinin ise SUV tarzı bir araca göre biraz düşük olduğunu altını çizelim.


 • Fiat Freemont

FİAT markasının çok fazla bilinmeyen araçları arasında yer alan Freemont modeli de Geniş yüksek arabalar arasında kendisine yer bulmaktadır. Fiyat olarak ortalama olarak 100 Bin TL civarında ikinci eli rahatlıkla alabilirsiniz.

7 koltuk kapasitesin olan Freemont modelinin uzunluğunun ise 4888 mm olduğunu belirtelim. Aracın genişlik olarak 1878 mm, yükseklik olarak 1705 mm, net ağırlığının ise 2004 kg taşıma kapasitesi olduğunu belirtelim.

Bagaj hacmi konusunda ise oldukça küçük bir bagajı bulunan bu aracın sadece 167 litrelik bagajı dikkat çekmektedir.

Arkadan Çekişli Arabalar


Küçük ve Altı Yüksek Arabalar

Küçük araç sevenlerden bazıları araçlarının yerden yüksek olmasını da istemektedir. Bu yüzden de Küçük ve altı yüksek arabalar arasında tercih edilen modeller hakkında siz değerli okurlarımıza bilgiler sunmak istiyoruz.

 • Hyundai i10

Ülkemizde son yılların en küçük arabaları listesinde tercih edilen modeli olan i10 modelinin yerden yüksekliğinin tatmin edici olduğunu belirtelim. Özelikle Hyundai firmasının son yıllarda çok fazla talep gören bu aracını alarak Türkiye şartlarında herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalma durumunuz bulunmayacaktır.

Aracın uzunluk olarak 3665 mm, genişlik olarak ise 1660 mm boyutları bulunmaktadır. Yüksekliğinin ise 1500 mm olduğunu belirtelim. Net ağırlığının ise 1008 kg olan İ10 modelinin taşıma kapasitesi ise 400 KG olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aracın bagaj hacminin ise bu tarz bir araca göre oldukça başarılı olduğunu ve 252 KG bagaj kapasitesi olduğunu belirtelim.


 • Audi A1

Firmanın en az tercih edilen araçları arasında yer alan A1’in bu kadar az tercih edilmesinin nedeni küçük olması. Ancak küçük araç sevenler tarafından ise en çok tutulan modelin bu araç olduğunu belirtelim. İkinci el fiyatlarının ise ortalama 60 Bin TL ile 90 Bin TL arasında değişen fiyatlarının bulunduğunu açıklayalım.

4 koltuk adedi bulunan aracın uzunluğu 3954 mm, genişliği 1740 mm, yüksekliği 1416 mm, net ağırlığının ise 1125 kg olduğunu belirtelim.


Az Yakan ve Altı Yüksek Arabalar

Altı yüksek arabalar arasında sıraladığımız modellere benzer ülkemizde çok fazla araç bulunmaktadır. Ancak bu araçlar arasında sizlere en uygun olanları seçerek ve özelikleri hakkında bilgiler vererek bu konuda bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaya çalıştık.

Belirttiğimiz araçların yakıt tüketimi konusunda ise kimilerinin yakıt tüketimi çok fazla olurken kimilerinin ise oldukça azdır. Bu yüzden de az yakan modellerin hangileri olduğunu belirtelim.

Audi A1 modelinin yakıt tüketimi konusunda kullanıcılarını üzmeyen bir araç olduğunu belirtelim. Şehir içi tüketiminde aracın 6,5 litrelik tüketimi söz konusu olurken, şehir dışı tüketimde ise aracın sadece 4,4 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Ortalama tüketim konusunda ise aracın 5,2 litre yaktığını belirtelim.

Hyundai İ10 modeli de az yakan araçlar listesinde yer almaktadır. Şehir içi tüketiminde benzinli olan İ10 modelinin ortalama 7 litrelik bir tüketimi bulunurken, şehir dışında ise bu aracın 4,8 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Aracın ortalama olarak yaktığı tüketim miktarının ise sadece 5,8 litre olduğunu belirtmek istiyoruz. diğer belirttiğimiz modellerinde 100 KM’de ortalama yakıt tüketimi 7- 8 litre arasında değişmektedir.

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -