20.7 C
İstanbul
Çarşamba, Temmuz 6, 2022
Ana SayfaAraba ÖnerileriB Sınıfı SUV Araçlar | Resimli Liste | 2021 |

B Sınıfı SUV Araçlar | Resimli Liste | 2021 |

B Sınıfı SUV Araçlar

B sınıfı olarak geçen ve SUV model tarzında üretimi yapılan birçok araç modeli bulunmaktadır. B sınıfı SUV araç modellerinin hangileri olduğu konusunda aklınıza takılan soruların cevaplarını siz değerli okurlarımıza buradan açıklayalım.


Mazda CX-3

Ülkemizde son yıllarda en çok satılan araçlar listesine girme başarısı gösteren Mazda CX-3 modelinin B sınıfında üretiminin yapıldığını ve aracın SUV kategorisinde karşımıza çıktığını belirtelim. Aracın özellikle Mazda markasının üretmesi ülkemizde çok fazla tutulmasına neden olmasa da dünyanın en az arıza veren araçları arasında olduğunu sizlere belirtmek istiyoruz.

Mazda CX3


Fiat 500x

FIAT markası ülkemizde üretimi yapılan araç modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle binek araçlar kategorisinde üretimini yapmış olduğu araçlar ile her zaman listenin ilk sıralarında yer alan bu markanın 500X modeli de ülkemizde oldukça fazla tutulan B sınıfı SUV araçları arasında yer almaktadır. Görüntü olarak da son derece başarılı olan bu aracın ülkemizde satış rakamlarının oldukça başarılı olması aracın bu listede kendisine yer bulmasını sağladı.

Fiat 500x


Opel Crossland X

Üstün Alman teknolojisi ile üretimi yapılan Opel markasının ülkemiz pazarında en çok satılan Alman malı araçlar arasında olduğunu belirtelim. Firmanın özellikle üretimini yapmış olduğu Astra ve Corsa modelleri ülkemizde her zaman ilk sıralarda kendisine yer bulmaktadır.

Bunun yanı sıra son yıllarda ürettiği SUV marka araçlar ile de karşımıza çıkan Opel firmasının b sınıfında yer alan aracı crossland x modelinin de bu kategori de yer aldığını belirtelim.  2017 yılında yeni kasası ile kullanıcıların karşısına çıkan bu araç bu listede kendisine yer bulma başarısı göstererek kullanıcıların karşısına çıkmıştır.

Opel Crossland X


Citroen C4 Cactus

Citroen firmasının özellikle tasarımı ile dikkatleri üzerine çektiği B sınıfı SUV marka aracı Cactus son yılların en dikkat çeken araç modelleri arasında yer almaktadır. Özellikle de aracın yan kapılarında yer alan koruyucu kapılar ile herkesin dikkatini çekme başarısı gösteren bu aracı alarak sizlerde b sınıfında yer alan bir SUV araç sahibi olabilirsiniz.

Ülkemizde son zamanlarda sıklıkla görmeye alıştığımız bu aracın yanlarında yer alan koruyucuların son derece başarılı olduğunu da belirtelim. Özellikle de yandan oluşan kazalarda sürücülerin ve araçta bulunanların can güvenliğini üst seviyelere çıkartan bu koruyucular yapılan testlerden başarılı bir şekilde çıkmıştır.

Citroen C4 Cactus


Jeep Renegade

Tasarım olarak oldukça şık duran ve gösterişli araçlar arasında yer bulan JEEP firmasının Renegade modeli de ülkemizde B sınıfı SUV araçlar arasında yer almaktadır. Gösterişli olması aracın çok pahalı olduğu düşüncesini bizlere sunmasına rağmen aracın Türkiye şartlarında satış fiyatının oldukça uygun olduğunu da belirtmek istiyoruz.

İkinci el piyasalarında 2015 model bir JEEP almak istediğiniz zaman ortalama olarak ödemeniz gereken rakamın 100 BİN TL olduğunu belirtelim. Bu rakamında SUV marka araçlar için son derece uygun olduğunu belirtmek istiyoruz.

Jeep Renegade


Peugeot 2008

Fransız markası olan Peugeot da ülkemizde son zamanlarda dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren araç modelleri arasında yer almaktadır. 2015 yılından sonra ürettiği modeller ile dikkatleri üzerine çeken ve Türkiye pazarında kendisine çok rahat yer bulan firmanın 2008 modeli de B sınıfı SUV araçlar arasında yer almaktadır.

Aracın yenilenen yüzünün ve tasarımının son derece başarılı olmasının dikkatleri üzerine çekmesi bu araca olan talebinde artmasına neden olmaktadır. Özellikle de 2017 yılı içerisinde 3 Bin adede yakın satış ile bu segmentte başarılı bir yer alan bu aracı alarak sizlerde B sınıfında yer alan SUV tipi bir araca binme şansını yakalamış olabilirsiniz.

Peugeot 2008


Nissan Juke

Reklamlarda çok sık görmeye alışık olduğumuz Juke modeli de B sınıfında üretimi yapılan ve SUV marka olarak karşımıza çıkan modeller arasında yer almaktadır. Özellikle motor seçeneği olarak dCİ motor seçeneği ile üretimi yapılan ve yakıt konusunda son derece cimri olan bu aracın bu kadar fazla tutulmasının nedenleri arasında yakıt tüketiminin düşük olması ilk sırada gelmektedir.

Bu yüzden de B sınıfında bir araç almak istediğiniz zaman listenize Nissan firmasının Juke modelini de ekleme şansınız bulunmaktadır.

Nissan Juke


Opel Mokka X

2017 yılında kasa değişikliğine giden ve ürettiği yeni kasa ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren Mokka X modeli de B sınıfı SUV  araçlar arasında yer almaktadır. Aracın özelikle LED ışıklı farlar teknolojisinde kullanıcılarına sunmuş olduğu özelliğin son derece başarılı olması bu araca olan talebin bir o kadar artmasına neden olmaktadır.

Dizel ve benzinli motor seçenekleri ile üretimi yapılan Mokka X modelinin yakıt tüketimi konusunda da oldukça tatmin edici tüketim sarf etmesi araca olan talebin bu kadar fazla olmasına neden olmaktadır. Firmanın aynı zamanda üretimini yapmış olduğu bu aracın fiyat olarak da oldukça tatmin edici olduğunu belirtelim.

Opel Mokka X


Renault Captur

Renault firması da B sınıfı SUV araçlar arasında Captur Modeli ile ülkemizde dikkatleri üzerine çekmektedir. Özellikle piyasada çok fazla görmeye alışık olduğumuz bu aracın motor seçeneği olarak ise sadece 1,5 dCİ motor seçeneği ile üretiminin yapıldığını belirtelim.

Aracın ülkemizde bu kadar fazla satılmasının nedenleri arasında ilk sırada motor seçeneğinin tatmin edici olması ve aracın yakıt tüketimi konusunda oldukça başarılı olduğunu altını çizmek istiyoruz. SUV model bir araç olmasına rağmen şehir içi tüketiminde aracın ortalama olarak 6 litre civarında tüketiminin bulunması araca olan talebin bu kadar fazla olmasına neden olmaktadır.

Şehir dışı tüketiminde ise 5 litrenin hemen altında 4,8 litrelik tüketimi ile aracın başarılı bir şekilde tüketimi bulunmaktadır.

Renault Captur


Suzuki Vitara

Aslında listenin ilk sırasında hiç beklenmedik bir modelin bulunduğunu siz değerli okurlarımıza belirtmek istiyoruz. Suzuki markasının ülkemizde çok fazla tutulmamasına rağmen üretimini yapmış olduğu B sınıfı SUV modeli olan Vitara modeli satış konusunda yukarıda belirttiğimiz modellerin hepsinden daha fazla satarak listenin ilk sırasında kendisine yer bulmuştur.

Aracın hem fiyat bakımından hem performans bakımından diğer modellerden daha üstün olması aslında listenin ilk sırasını hak ettiğini bizlere göstermektedir. Yakıt konusunda da oldukça başarılı olan bu modelin görüntü olarak da tatmin edici bir araç olması bu araca olan talebin her geçen gün artmasına neden olacak gibi duruyor.

Ülkemizde ortalama olarak 150 Bin TL civarında bir rakama alınması mümkün olan bu aracın yakıt performansı hakkında bilgiler sunalım.

Dizel motor seçeneği ile üretimi yapılan bu aracın şehir içi tüketiminde kullanıcılarına sunduğu yakıt tüketiminin 5 litrenin altında 4,7 litre olması dikkatleri üzerine çekmesine neden olmaktadır. Aynı zamanda şehir dışında da sadece 4 litrelik tüketim ile karşımıza çıkan aracın ortalama tüketim konusunda 4,2 litre olması aracın ne kadar başarılı bir tüketim sarf ettiğini bizlere göstermektedir.

Suzuki Vitara


Yakıt ve performans konusunda sırlama yapmış olduğumuz bu listeden yola çıkarak B sınıfı SUV araçlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.


İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -