10.2 C
İstanbul
Salı, Ekim 26, 2021
No menu items!

Baskı Balata Bitik Muayeneden Geçer mi?

Popüler Yazılar

Araç muayenesine gitmeden önce birçok teknik sorunlarla karşılaşıyoruz. Bazı sorunlar muayeneden kalmanıza neden olsa da bazı sorunlar muayene için hiçbir sorun teşkil etmez. Bunlardan birisi de baskı balatanın yani debriyaj balatasının bitmesidir.

2 madde olarak açıklamak gerekir aslında bu olayı ; birincisi eğer baskı balatanız aracın yürümeyecek hale gelecek kadar tamamen bitikse debriyaj tamamen boşa düştüyse mantıken zaten muayeneye bile gidemezsiniz o araçla. Bu şekilde muayeneden kalırsınız tabii ki.

İkincisi ise baskı balatanız bitmeye yakın veya bitmiş fakat araç sıkıntılar çıkarsa da normal şekilde sürülmeye devam ediyor ise muayenede hiçbir şekilde sorun çıkartmaz. Aracınız hafif kusurlu bile sayılmaz baskı balata nedeni ile.

Baskı balata araç muayenelerinde muayene ölçüm personelleri tarafından bakılan ve kontrol edilen bir şey değildir. Kaldı ki baskı balatanın bitip bitmediğini tam olarak anlamak isteyen birisi baskı balatayı söküp bakması lazım. Evet test edilerek de anlaşılır fakat somut bir kanıt gösterilemez.

Bu nedenle baskı balata bitik muayeneden geçer mi sorusunun cevabı açık ve net olarak ‘muayeneden sorunsuz olarak geçer’ dir.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

2022 Toyota Corolla Cross Ön İnceleme: RAV4 ve CH-R Melezi mi?

Son yıllarda otomobil tutkunlarının SUV araçlara ilgisi ve talebi inanılmaz boyutlara ulaştı. Bunun sonucunda da çoğu otomobil üreticisi, bu...
- Reklam -

More Articles Like This

- Reklam -