24.5 C
İstanbul
Pazar, Ağustos 14, 2022
Ana SayfaMuayeneÇatlak Cam Muayeneden Geçer mi?

Çatlak Cam Muayeneden Geçer mi?

Özellikle binek otomobiller için en hassas bölgelerin başında ön cam geliyor. Kimi zaman yolculuk sırasında sıçrayan bir taş kimi zaman öndeki aracın fırlattığı bir nesne ve daha birçok nedenden dolayı ön cam hasar alabiliyor. Hasar alan camlar için de merak edilen birçok kısım var. Mesela aracınız muayeneye girecekse, “Çatlak Cam Muayeneden Geçer mi ?” sorusuyla karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

Peki, Çatlak Cam Muayeneden Geçer mi? Çatlak Cam Muayene şartları neler? Çatlak Cam ağır kusur mu sayılıyor? Tüm bu soruların cevaplarını bulmaya çalışalım.

2017 Temmuz ayından önce Çatlak Cam, hafif kusurlu olarak kabul ediliyor ve araçların muayeneden geçmesine izin veriliyordu. Fakat alınan yeni kararlar sonrasında bu durum değişti.

Artık görüş açısını doğrudan etkilediği için çatlak cam ağır kusurlu olarak sayılıyor ve araçların muayeneden geçemediğini görüyoruz. Bunun için mutlaka sürücülerin araçlarını bakıma sokması gerekiyor. Hemen alınabilecek önlemlerden ve yapılacaklardan da söz edelim.


Çatlak Cam Nasıl Düzeltilir veya Değiştirilir?

Aracınızın muayeneden geçmesini engelleyecek bir sorun olduğu için, çatlak camların değiştirilmesi ya da onarılması gerekiyor. Camın değiştirilmesi konusunda çok bir bilgi vermek mümkün değil. Tahmin edebileceğiniz gibi bu alanda yetkin bir servise gitmeniz ve camınızı değiştirmeniz mümkün.

Fakat “Çatlak Cam Nasıl Düzeltilir veya Değiştirilir?” sorusunun cevabı bu değil. Bir de çatlağın onarılması durumu var. Çatlağın onarılması kısmında da yapılan işlemler oldukça ilgi çekici. Bu işlemlerden de bahsedelim.

Öncelikle çatlak olan bölgenin tamamen temizlenmesi sağlanır. Daha sonra özel bir vakum ile çatlak bölgesinde yer alan tüm hava çekilir. Sonrasında çatlak üzerine özel bir reçine uygulaması yapılır. Sonrasında reçinenin sertleştirilmesi sağlanır ve alan yeniden temizlenir.

Cam Filmi Muayeneden Geçer mi?


Cam Çatlağının İlerlememesi İçin Ne Yapmak Gerekir?

Son olarak “Cam Çatlağının İlerlememesi İçin Ne Yapmak Gerekir?” sorusuna cevap arayalım. Bu konuda ilk bilmeniz gereken çatlağın ilerlediği. Zaman içerisinde çatlak ilerleyebilir ve daha da uzayabilir. Bu durumun önüne geçmek ve çatlağın ilerlemesini engellemek için çatlağın önüne bir çizik atılabilir. Tabii ki bunu profesyonel kişilerin yapması gerekir.


İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -