12.7 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 1, 2022
Ana SayfaAile ArabalarıEn Geniş Bagajlı Sedan Araba Modelleri | 13 Model | Resimli |

En Geniş Bagajlı Sedan Araba Modelleri | 13 Model | Resimli |

BAGAJ HACMİ EN GENİŞ SEDAN OTOMOBİLLER

Bagaj hacmi en geniş sedan otomobil modelleri neler diye merak ediyorsanız bu yazı tam aradığınız yazı olabilir. Okuyacağınız bu yazıda en geniş bagajlı sedan araba modellerini sizler için detaylı olarak tek tek ele aldık. Bu araçların her birinin bagaj hacimlerinin koltuklar yatırıldığında ve normal halinde iken ne kadar olduğunu açıklayıcı bir şekilde derledik.

Listeleyeceğimiz tam 13 adet bagajı geniş sedan araba modellerinin tümünün bagaj hacimlerinin 500 litre üzerinde olduğunu ve yazacağımız tüm bagaj hacmi değerlerinin araçların kendi internet sitelerinde ki değerler olduğunu belirtelim ve gelin şimdi sizlerle bu araçlara yakından bir göz atalım.

1- RENAULT TALİSMAN | 608 LİTRE |

Renault Talisman en geniş bagajlı sedan olarak listenin ilk sırasında yer alıyor. Renault Talisman’ın bagaj hacmi tam tamına 608 litre. Çocuklu ailelerin vazgeçilmezlerinden olan bagaj hacmi konusunda Talisman en ideal araç unvanını almış durumda.

608 litrelik bagaj hacmi araç 5 koltuklu halde iken geçerli. Arka koltukları yatırıp aracı 2 koltuklu hale getirdiğiniz zaman Talisman 1022 litrelik bagaj hacmine sahip olabiliyor. Çift kademeli bagaj zemini gayet kullanışlı şekilde tasarlanmış.

Renault talisman bagaj hacmi


2- SKODA SUPERB | 595 LİTRE |

Son yılların en çok tutulan aracı Skoda Superb en geniş bagajlı sedan araba modelleri listemizin ikinci sırasında yer alıyor. Performans ve konfor bakımından sürücülerine harika bir deneyim yaşatan Superb bagaj hacmi konusunda da kendisinden oldukça söz ettiriyor.

Skoda Superb’nin bagaj hacmi tam olarak 595 litre olarak tasarlanmış. Tabi bu büyüklük araç 5 koltuklu halde iken ölçülen büyüklük. Aracı 2 koltuklu hale getirdiğinizde yani arka koltukları yatırdığınızda Superb’nin bagaj hacmi 1730 litreye kadar yükseliyor. Bur akam gerçekten ciddi büyüklükte bir rakam.

Ayrıca bagaj içinde tasarlanan eşya bölmeleri Superb sahiplerine eşya toparlamalarında çok işe yarar özelliklerden. Skoda Superb’nin elektrikli bagaj kapağı ise Superb’nin rakiplerine göre büyük bir avantajı olarak sayılıyor ve sürücülere çoğu zaman gerçekten kolaylık sağlıyor ve işlerini kolaylaştırıyor.

Skoda Superb bagaj hacmi


3- SKODA OCTAVİA | 568 LİTRE |

Bagaj hacmi en geniş sedan otomobiller listemizin 3. sırasında Skoda Octavia var. Octavia’nın üçüncü sırada olmasının nedeni bagaj hacminin 568 litre olması. En geniş bagaja sahip sedan arabalardan olan Octavia yine oldukça tutulan sedan modellerden birisi. Ayrıca Octavia’nın bagajının yan taraflarına yer alan eşya bölmeleri de gayet kullanışlı olmuş.

Araç 5 koltuklu halde iken 568 litre olan bagaj hacmi, arka koltukları yatırıp 2 koltuklu hale getirildiği zaman 1530 litreye çıkıyor. Superb kadar olmasa da gayet yeterli bir alan. Özellikle aileler için vazgeçilmezlerden olan bagaj hacmi Octavia’yı bu bagaj hacmi ile bir adım öne çıkarıyor.

Skoda Octavia bagaj hacmi


4- VOLKSWAGEN PASSAT | 565 LİTRE |

4. sırada yer alan Volkswagen’in en çok tutulan araçlarından Passat özellikle çocuklu ailelerin fazlaca tercih ettiği bir model. Bagajı en geniş sedan otomobiller listesine 565 litrelik bagaj hacmi ile hak etmiş durumda. En çok satılan sedanlardan biri olan Passat yeni kasalarında yer alan elektrikli bagaj kapağı sürücülerine çok kolaylık sağlıyor.

Ayrıca araç 5 koltuklu halde iken 565 litre olan bagaj hacmi 2 koltuklu hale getirildiğinde yani arka koltuklar yatırıldığında 1091 litreye çıkıyor.

Passat bagaj hacmi


5- SEAT TOLEDO | 550 LİTRE |

Seat’ın bagajı en geniş sedanlarından biri olan Toledo tam tamına 550 litre bagaj hacmine sahip. Ülkemizde oldukça tutulan aracın bagajında yer alan eşya bölmeleri sürücüleri için kolaylık sağlayan özelliklerden olmuş.

Ayrıca arka koltuktan bagaja erişim kolaylığı arkada oturan yolcuları birçok zahmetten kurtarabilecek nitelikte bir özellik sayılabilir.

Seat Toledo bagaj hacmi


6- RENAULT MEGANE SEDAN | 550 LİTRE |

Renault çoğu aracında olduğu gibi Megane sedan modelinde de oldukça geniş bir bagaj hacmi tasarlamış. Öyle ki Renault Megane sedan modeli de 550 litre bagaj hacmine sahip durumda. Bagajı en geniş sedan otomobillerin 6. sırasında yer alan Megane’nın 5 koltuklu halde iken 550 litre olan bagaj hacmi arka koltukları yatırıp 2 koltuklu hale getirildiğinde 987 litreye kadar yükseliyor.

Renault Megane’nın eller serbest bagaj kapağı özelliği ise sürücüleri birçok zahmetten kurtarıyor.

Renault Megane bagaj hacmi


7- OPEL İNSİGNİA TOURER | 540 LİTRE | 

Opel’in bagajı en geniş araçlarından Opel İnsignia Tourer tam 540 litre bagaj hacmine sahip. Araç iki koltuklu halde iken yani arka koltuklar yatırıldığında ise 1030 litrelik bagaj hacmine sahip oluyor.

Opel Insignia bagaj hacmi


8- MERCEDES E 220 D | 540 LİTRE |

Fiyatları biraz pahalı olsa da Mercedes E 220D bagajı en geniş sedanların sekizincisi olmayı başarmış. Performansı ve konforu ile adından sıkça söz ettiren lüx otomobil modeli Mercedes E 220D 5 koltuklu halde iken tam 540 litre bagaj hacmine sahip oluyor.

Arka koltukları yatırdığınızda ise bagaj hacmi 1000 litrenin üzerlerine kadar çıkıyor. Bagajın yan taraflarında yer alan fileli eşya bölmeleri ise bagajın kullanışlılığını büyük ölçüde arttırmış gözüküyor. Böyle harika bir araçta olmazsa olmaz olan elektrikli bagaj kapağı ise aracın yine büyük avantajlarından birisi.

Mercedes E220D bagaj hacmi


9- AUDİ A6 | 530 LİTRE |

Audi’nin geniş sedanlarından olan A6 modeli bagajı en geniş sedan otomobiller listemize 9. sıradan girdi. Ülkemizde oldukça fazla tutulan araçlardan olan Audi A6’nın bagaj hacmi 530 litre. Lüks araç isteyen aileler için ideal araçlardan birisi. Aracın arka koltukları yatırıldığında yani 2 koltuklu halde iken bagaj hacmi 995 litreye çıkıyor.

İlk 8 sırada bulunan diğer modellere göre fazla iyi olmasa da kendi segmentindeki araçlara göre oldukça yeterli bir bagaj alanına sahip Audi A6.Aracın bagajının yan taraflarında bulunan fileli eşya bölmeleri ise kolaylık sağlayan özelliklerden birisi.

A6 bagaj hacmi


10- RENAULT FLUENCE | 530 LİTRE |

Renault’un bagajı geniş modellerinden Fluence’in bagaj hacmi tam olarak 530 litre. Fiyatına göre oldukça ideal performansı, yakıt tüketimi ve bagaj hacmi olan Fluence ülkemizde genelde şirket aracı olarak kullanılıyor. Şirketlerin işlerinde kullanılan Fluence bagajı ile sürücüsünü kesinlikle hayal kırıklığına uğratmayacak büyüklükte bir alana sahip.

Aracın arka koltukları yatırıldığında ki bagaj kapasitesi 1000 litrenin üzerine çıkmaktadır.

Renault Fluence bagaj hacmi


11- HONDA CİVİC | 519 LİTRE |

Ülkemizde yine çokça tercih edilen araçlardan olan Honda Civic hem otomatik vites olması hem performansının iyi olması hem de çok fazla yakıt tüketiminin olmaması ile en popüler araçlardan biri olmayı başarmış durumda. Honda Civic’in bagaj hacmi 519 litre iken arka koltuklar yatırıldığında 950 litre civarlarında bir bagaj hacmine sahip olunuyor.

Bagajı en geniş sedan otomobiller listemize 11.sıradan giren Honda Civic çocuklu aileler için ideal bir araç denebilir.

Honda Civic bagaj hacmi

 


12- BMW 730Lİ | 515 LİTRE |

Konforu yüksek, performansı harika ve bagaj kapasitesi de bir o kadar iyi olan BMW 730Li, bagajı en geniş sedan arabalar listesinde 12. sırada bulunuyor. BMW 730Li’nin bagaj hacmi 515 litre olarak tasarlanmış. Gayet yeterli kapasitesi bulunan aracın ayrıca iki yan tarafında eşya bölmeleri bulunuyor.

Elektrikli kendi açılıp kapanan bagaj kapağı ise BMW 730Li’nin rakiplerinden bir farkı olarak göze çarpıyor.

BMW 730Lİ bagaj hacmi


13- VOLKSWAGEN JETTA | 510 LİTRE |

En çok satılan sedanlardan olan Volkswagen Jetta’nın bagaj hacmi tam 510 litre. Arka koltuklar yatırıldığında 1000 litrenin üzerine çıkan bagaj alanı gayet yeterli gözüküyor.

Ayrıca Volkswagen Jetta’nın yeni kasalarında bulunan elektrikli bagaj kapağı aracın artılarından birisi.

Jetta bagaj hacmi


BAGAJ HACMİ NASIL ÖLÇÜLÜR?

Araçların bagaj hacimlerinde bazı zamanlarda fabrika değerleri ile gerçek değerleri arasında uyuşmazlık olabiliyor. Otomobil modellerinin internet sitelerinde yazan değerler ile gerçek değerleri farklı olabiliyor.

Sizde aracınızın bagaj hacmini ölçmek istiyorsanız aracınızın bagajını açıp Bagaj Yüksekliği x Bagaj Boyu x Bagaj Eni = Bagaj Hacmi şeklinde hesaplayıp bulabilirsiniz.


İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -