29.6 C
İstanbul
Pazartesi, Ağustos 1, 2022
Ana SayfaSürücü RehberiEn Gerekli 5 Araç Aksesuarı

En Gerekli 5 Araç Aksesuarı

EN GEREKLİ 5 ARAÇ AKSESUARI

Çoğu kişi araçlarında çeşitli aksesuarlar kullanır. Kimi telefonunu şarj etmek için, kimi daha rahat sigara içmek için, kimi daha rahat oturmak için vs. çeşitli aksesuarlar kullanılır. Bu araç aksesuarlarından bazıları vardı ki onlara gerçekten ihtiyaç vardır.

Bizde sizlerin de faydalanması için en gerekli 5 araç aksesuarını belirledik ve bu yazıyı oluşturduk.

Gelin sizlerle bu araç aksesuarlarına yakından göz atalım…


1- ARAÇ ŞARJ CİHAZI

Çakmaklık girişine takılan araç şarj cihazı USB girişi ile size yollarda büyük kolaylık sağlayacak ve olmazsa olmaz araç aksesuarlarının başında geliyor. En gerekli 5 araç aksesuarından biri olan araç şarj cihazları, telefonunuzun şarjı az iken çıktığınız yollarda sizin kurtarıcınız olacak.

2 hatta 3 USB girişli modelleri ile birden fazla kişinin aynı anda telefonunu şarj etmesine olanak tanıyan bu cihazları orijinal şarj kablonuz ile kullanınca hiçbir sorun yaşamayacağınıza emin olun. Tabi gidip 5 TL’lik araç şarj cihazı da almayın.

Araba şarj cihazı


2- TELEFON TUTUCU

En gerekli araç aksesuarlarından biri telefon tutucu. Çoğumuz arabalarımızı sürerken telefona göz atabiliriz. Araba sürerken telefon kullanmamız gerektiğini belirtelim fakat kullananlar için oldukça faydalı ve daha güvenli bir sürüş sağlayabilir bu aksesuar.

Elimizde değil de sabit olarak aracın ön taraflarında duran telefon araba sürmeye daha fazla odaklanmanızı da sağlayabilir. Özellikle şehir içlerinde ki trafiklerde yol boyunca bol bol kullandığımız veya uzun yollarda navigasyonu açtığımız telefonları telefon tutucu ile sabit olarak aracın konsoluna yerleştirebilirsiniz.

Telefon tutucu aksesuar


3- AKÜ TAKVİYE KABLOSU

Aksesuar olarak nitelendirilmeyebilir fakat aracınızda mutlaka olması gereken şeylerden biri Akü takviye kablosu. Hiç beklemediğiniz anlarda biten akü size büyük problemler çıkartabilir. Veya bunun aksine başka bir araca akü takviyesi yapmanız gereken zamanlarda akü takviye kablonuz yoksa yardım beklemekten veya çağırmaktan başka çareniz yok demektir.

Aslında akü bitmesi ile karşılaşabilme ihtimalimiz çok fazla gün içinde. Açık bırakılan farlar, radyo veya herhangi açık bırakılan bir elektronik aksam akünüzün bitmesine neden olabilir. Bu gibi durumlarda akü takviyesi imdadınıza yetişecektir. Bu nedenle aracınızda mutlaka bir akü takviye kablosu bulundurmanız önerilir.

Akü takviyesi ile ilgili detaylı olarak bilgi almak istiyorsanız AKÜ TAKVİYESİ HAKKINDA HERŞEY adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Akü takviye kablosu


4- BEL VE BOYUN YASTIĞI

Teknolojik kolaylıklardan önce sağlığınız gelir. Bu yüzden sağlığınız için özellikle de beliniz ve boynunuz için bel ve boyun yastıkları veya minderleri size gerçekten çok fayda sağlayacak aksesuarlardan. Bel hastalığı olanlar için zaten kullanılması gereken bu aksesuar herhangi bir hastalığı veya rahatsızlığı bulunmayanlar içinde gerçekten rahatlatıcı bir şey.

Her gün trafiklerde araç süren veya sık sık uzun yollara çıkanlar uzun süre aynı şekilde oturduğu için bel ve boyun bölgelerinde yaşadıkları rahatsızlıklardan mutlaka bahsedeceklerdir. İşte uzun süre oturacağınız bir koltukta neden daha rahat ederek oturmayasınız ki ?

Hem belinizin hem boynunuzun sağlığı için bel ve boyun minderleri almanız sağlığınız için atacağınız büyük bir adım olur. Özellikle de yoğun şekilde araç sürüyorsanız…

Araba için bel ve boyun yastığı


5- EŞYA DÜZENLEYİCİ

Eğer dağınık biri iseniz veya çocuklu bir aileniz var ise eşya düzenleyici tam size göre bir aksesuar. Çabuk dağılan araç içlerini çabuk toparlamanıza yardımcı olan eşya düzenleyiciler çoğu zaman kurtarıcınız olacaktır.

Neyi nereye koyacağınızı bilmediğiniz zamanlarda imdadınıza eşya düzenleyiciler yetişecektir. Aracınızın toplu ve temiz durmasını istiyorsanız kesinlikle bir eşya düzenleyicisi edinmeniz gerekiyor.

Çocuklarınızın dağıttığı arabayı hızlı bir şekilde eşya düzenleyici ile toparlayabilir hem siz hem çocuklarınız rahat ve kısıtlanmamış bir sürüş keyfini yaşayabilir.

Araç içi eşya düzenleyici

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -