19 C
İstanbul
Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana SayfaBayan ArabalarıEn Ucuz Bayan Arabaları

En Ucuz Bayan Arabaları

Uygun Fiyatlı Bayan Arabaları

Günümüzde kadınların çokça tercih ettiği bazı otomobiller vardır. Bu otomobillerin fiyatları değişkenlik gösterebilir. Biz bu yazımızda bayanların tercih ettikleri arabaların ucuz olanlarını sizler için belirledik ve tek yazıda derledik. 11 modelden oluşan Ucuz Bayan Arabaları listemizde ki tüm araba modelleri hem kadınların çokça tercih ettiği araba modelleri hem de bunun yanında fiyatları gayet uygun.

Bu yazıda ucuz bayan arabalarını liste halinde kısa açıklamaları ile birlikte okuyacaksınız. Keyifli Okumalar…

1- Nissan Micra

En ucuz bayan arabaları arasında kendine yer bulan Nissan Micra gerek boyutları ile gerekse kadınların ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahip olduğu için kadınlar tarafından oldukça tutulan bir araç olmayı başardı. Aslında sıfır kilometre modeli öyle fazla ucuz da değil fakat ikinci el Nissan Micra’lar oldukça cüzzi fiyatlara alıcı bulabiliyor.

Sıfır kilometre Nissan Micra fiyatları 80.000 TL civarında geziyor. Yine de pahalı denemeyecek fiyata sahip gerçeği söylemek gerekirse. Çünkü günümüzde sıfır kilometre arabaların çoğu 100.000 TL’den başlamakta. Nissan Micra’nın ikinci el fiyatları ise 20.000 TL’den başlıyor. Tabi bunlar ağır hasar kayıtlı veya başka sorunları olan araçların fiyatları. Temiz bir Nissan Micra’yı 35.000 TL civarına bulabilirsiniz.

Kısaca Nissan Micra’dan bahsetmek gerekirse Micra ortalama olarak kilometrede 45 kuruş yakıt tüketiyor. Şehir içinde park sorunu yaşamayacağınız bu aracın 265 litrelik bagaj hacmi bulunuyor. 1999 yılından itibaren ülkemiz yollarında bulunan Nissan Micra halen üretilmekte.

Nissan Micra’nın özelliklerinin, yakıt tüketim değerlerinin, kronik sorunlarının, hakkındaki şikayetlerinin, yedek parça fiyatlarının ve araç fiyatlarının bulunduğu Nissan Micra İncelemesi’ne göz atabilirsiniz.

Nissan Micra uygun fiyatlı bayan arabası


2- Hyundai Getz

Kadınların çokça kullandığı bir diğer araç ise Hyundai Getz. Ülkemiz yollarında fazlaca gördüğümüz bu aracı en çok tercih edenler bayanlar oldu. Bunların nedenleri arasında aracın yakıt tüketiminin az olması ve aracın şehir içi kullanımına gayet uygun olması var. Hyundai Getz fiyatı ile de alıcılarını cezbediyor.

2003 yılından 2011 yılına kadar ki modelleri bulunan Hyundai Getz’in sıfır kilometre modeli yok maalesef. İkinci el Hyundai Getz piyasasına baktığımız zaman aracın ikinci el fiyatlarının 15.000 TL’den 50.000 TL’lere kadar uzandığını görüyoruz. Ucuz bayan arabalarına gerçekten harika bir örnek olarak gösterilebilir.

Hyundai Getz kilometrede 39 kuruş yakıt tüketiyor. Bagaj hacmi 254 litre iken yakıt deposu ise 45 litre yakıt alıyor. Önden çekişli aracın boş ağırlığı 1200 kilogram. Şehir içinde park sorunu yaşamayacağınız bu araç ile dar sokaklarda da fazla zorlanmayacaksınız.

Hyundai Getz uygun fiyatlı bayan arabası


3- Hyundai i10

En çok tutulan bayan arabalarının başlarında gelen Hyundai i10 fazla ucuz olmasa da yine de en ucuz bayan arabaları listesine girmeyi başardı. Hatta kadınların en çok tercih ettikleri otomobillerin başında geliyor diyebiliriz bu araç için. Hyundai i10’un sıfır kilometre fiyatları Nissan Micra ile benzerlik gösteriyor. Aynı şekilde ikinci el fiyatlarında da benzerlik gözüküyor.

Öyle ki Hyundai i10’ın sıfır kilometre fiyatları 70.000 TL ile 87.000 TL arasında değişiyor motor seçenekleri ve donanım paketlerine göre. Hyundai i10’un ikinci el fiyatları ise 28.000 TL’lerden başlayıp 80.000 TL’lere kadar uzanıyor.

Hyundai i10 en büyük artılarından birisi ekonomik ve küçük boyutlu olmasının yanı sıra performans açısından da gayet iyi sonuçlar verebilmesi.  Tabi bu tüm motor seçenekleri için geçerli değil.

Kilometrede ortalama 48 kuruş yakıt tüketen Hyundai i10 252 litrelik bagaj alanına sahip. 3.6 metre uzunluğundaki aracın boş ağırlığı tam 1 ton. Son olarak Hyundai i10’un motorunun düşük devirlerde ses yapması kronik sorunu olarak belirtiliyor.

Hyundai i10 ucuz bayan arabası


4- Honda Jazz

2002 yılından beri ülkemiz sokaklarında gezen ve halen üretilmekte olan Honda Jazz en ucuz bayan arabalarının en kıdemlisi olarak gösterilebilir. Öyle ki 17 senedir ülkemizde bulunuyor ve hala çokça tercih ediliyor. Özellikle şehir içinde araç kullanacaklar için gayet ideal bir araba modeli denebilir.

Japonya’ da üretilen Honda Jazz’ın sıfır kilometre fiyatları 89.000 TL ile 105.000 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Neresi ucuz bunun diyebilirsiniz fakat Honda Jazz’ın ikinci el fiyatları gayet uygun fiyatlara alıcılarını bekliyor. Honda Jazz’ın ikinci el fiyatları 21.000 TL ile 100.000 TL arasında değişiyor.

Temiz bir Honda Jazz’ı 40.000 TL civarlarına gayet rahat bulabilirsiniz. Kısaca bahsetmek gerekirse Honda Jazz’ın en çok tutulan motoru 1.4 olmuş durumda. Bu motor üzerinden gidecek olursak aracın ortalama yakıt tüketimi 50 kuruş civarlarında. Evet biraz fazla yakıt tüketiyor. Fakat araca LPG taktırıp kullandığınızda yakıt tüketimini gayet düşürebilirsiniz.

Uygun fiyatlı Honda Jazz


5- Ford Ka

Çoğu kişinin adını ilk defa duyduğu Ford Ka gerçek bir efsanedir diyebiliriz. Aracın kendine has tasarımı ve boyutları gerçekten harika. Birazda boyutlarından ve tasarımından olsa gerek bayanların en çok tercih ettikleri arabalardan birisi Ford Ka. Ve fiyatının da uygun olması nedeni ile Ucuz bayan arabaları listemize girmeyi hakketti bu araç.

Ford Ka’nın ülkemizde 1998 ve 2009 yılları arasındaki modelleri bulunuyor. Seneden seneye tasarımı çokta değişmeyen Ford Ka’nın sıfır kilometre modeli üretilmiyor ve haliyle de satılmıyor. Ford Ka’nın ikinci el fiyatlarına baktığımızda ise aracın 13.000 TL’den başlayıp 40.000 TL’lere kadar değişik fiyatlarla satıldığını gözlemliyoruz.

Bayan arabalarına harika bir örnek olarak gösterilebilecek Ford Ka’nın fiyatları belki de listedeki en ucuz araç. Kısaca Ford Ka’dan bahsetmek gerekirse aracın en çok tutulan modeli 1.2 motor seçeneğine sahip model. 70 beygirlik aracın maksimum çıkabileceği hız 159 km/h.

Performans olarak hiçbir şey beklemeyin bu araçtan. Fakat kendine has tasarımı ile fark yaratıp aynı zamanda şehir içinde rahat etmek istiyorsanız bu araç tam size göre demektir. Son olarak Ford Ka ortalama olarak kilometrede 45 kuruş yakıt tüketmektedir.

Bütçe dostu kadın arabası Ford Ka


6- Chevrolet Aveo

Ucuz bayan arabalarına örnek gösterebileceğimiz bir diğer araç ise Chevrolet Aveo. Araç otomotiv sektörünü etkileyen bazı olumsuz gelişmeler nedeni ile sıfır kilometre araç satışını durdurmuş durumda. Fakat ikinci el Chevrolet Aveo istiyorsanız ülkemizde bol bol mevcut durumda.

Chevrolet Aveo’nun en çok tutulan modeli Chevrolet Aveo 1.4 olmuş. Aracın kadınlar tarafından fazla tercih edilme sebebi yine büyük oranla aracın boyutları. Kadınlar genellikle küçük boyutlu ve otomatik vitesli araba modellerini tercih ediyorlar. Chevrolet Aveo’da bu tip araçlara gayet iyi bir örnek.

Chevrolet Aveo’nun başta da söylediğimiz gibi sıfır kilometre modeli satılmazken ikinci el fiyatları 18.000 TL ile 55.000 TL arasında değişik fiyatlara satılıyor. Temiz, kilometresi az ve kazasız bir Chevrolet Aveo’yu 35.000 TL civarına bulmanız gayet mümkün.

Aveo hesaplı bayan arabası


7- Chevrolet Spark

Aveo kadar tutulmasa da Chevrolet Spark’ta ucuz bayan arabaları listesinin üst sıralarında yer alıyor. Bunun nedenleri arasında aracın ikinci el fiyatlarının çok uygun seviyelerde olması gösterilebilir. Bunun dışında Chevrolet Spark’ın yakıt tüketiminin az olması aracı tercih etmek için başka bir neden olarak gösteriliyor.

Chevrolet Spark’ın sıfır modeli satılmazken ikinci el piyasasına baktığımızda Chevrolet Spark 17.0000 TL ile 40.000 TL arasında değişen fiyatlarla alıcılarını bekliyor. Hem küçük boyutlu hem şehir içinde dar sokaklarda ve trafikte rahat edebileceğiniz bir araba arıyorsanız Chevrolet Spark tam size göre olabilir.

Hesaplı bayan arabası Chevrolet Spark


8- Opel Corsa

Ucuz bayan arabaları listemizde performans bakımından belkide en iyi olan model kesinlikle Opel Corsa. Aynı zamanda ülkemizde en çok satılan araçlardan olan Opel Corsa küçük boyutlu olması, yakıt tüketiminin gerçekten çok düşük olması ve bunun yanında performanstan da ödün vermemesi açısından gerçekten gayet ideal bir araba modeli.

Opel Corsa’nın sıfır kilometre fiyatları 95.000 TL ile 120.000 TL arasında değişiyor. Listede ki diğer araba modelleri ile sıfır kilometre fiyatı aynı sayılır. Opel Corsa’nın ikinci el fiyatları ise model ve vites seçeneklerine göre değişiklik göstermekle birlikte 12.000 TL ile 100.000 TL arasındaki fiyatlarda alıcılarını bekliyor.

Opel Corsa’nın az önce de bahsettiğimiz gibi en dikkat çeken yönlerinden ve aracı alma sebeplerinden birisi de aracın yakıt tüketimi. Öyle ki Opel Corsa ortalama olarak kilometrede 30 kuruş civarı yakıt tüketiyor. Yakıt konusuna önem veren bayanlar için bu araç özellikle tercih edilebilir. Son olarak aracın en çok tutulan modeli Opel Corsa 1.3 CDTI.

Uygun fiyatlı bayan arabası corsa


9- Citroen C1

Citroen’in küçük boyutlu hatchback kategorisinde yer alan araçlarından Citroen C1 bayanlar tarafından oldukça ilgi görüyor. Performans olarak bekleneni veremeyen Citroen C1 yakıt tüketimi konusunda yüzleri güldürüyor. Citroen C1 ortalama olarak kilometrede 40 kuruş yakıt tüketiyor.

Citroen C1’in sıfır kilometre modeli satılmazken ikinci el piyasasına bakacak olursak araç 24.000 TL ile 69.000 TL arasında değişik fiyatlarda alıcılarını bekliyor. Ülkemizde çokta fazla tutulmayan aracın bagajı da 190 litre gibi küçük bir alana sahip. Aracın en çok tutulan modeli olan Citroen C1 1.0’in yarı otomatik modeli ile şehir içinde çok rahat sürüş keyfi yaşayabilirsiniz.

C1 ucuz kadın arabası


10- Fiat Panda

Fiat Panda, ucuz bayan arabaları listesinde ki fiyatı en uygun olan araç olabilir. Aracın fiyatlarına geçmeden önce Fiat Panda’nın en çok tutulan modeli hatta tek tutulan modeli Fiat Panda 1.2 olmuş durumda. Kaldı ki aracın şuan satışta olan tek sıfır kilometre modeli Fiat Panda Popstar 1.2 69 HP. Fiat Panda’nın sıfır kilometre fiyatı ise 85.000 TL olarak gözüküyor.

Kadınlar tarafından özellikle fiyatından dolayı çok fazla tercih edilen Fiat Panda’nın ikinci el fiyatları 18.000 TL ile 75.000 TL arasında değişik fiyatlarda satılmakta. Aracın yakıt deposu baya küçük. Sadece 37 litrelik yakıt deposuna sahip. Fakat bagajı araç boyutlarına göre ideal diyebilir. Fiat Panda’nın bagaj hacmi 225 litre.

Fiat Panda uygun fiyatlı kadın arabası


11- Mitsubishi Colt

Ülkemizde çok fazla tutulmayan Mitubishi Colt ucuz bayan arabalarına sadece fiyatından dolayı örnek gösterilebilir. Öyle ki aracın yakıt tüketimi kilometrede ortalama 55 kuruş civarında. Bagajı baya baya küçük. 155 litrelik bagaj alanı bulunuyor. Boş ağırlığı 1 ton olan Mitubishi Colt performans açısından çok iyi işler çıkarmış durumda.

Aracın sıfır kilometre modeli satılmazken ikinci el fiyatları 23.000 TL ile 52.000 TL arasında değişiyor. Aracın en çok tutulan modeli ise Mitubishi Colt 1.3 olmuş durumda.

Fiyat performans kadın arabası Mitsubishi Colt


 

Kadınların En Çok Tercih Ettikleri Araba Modellerini Görmek İçin Kadın Arabaları Kategorimize Göz Atabilirsiniz.

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -