29.6 C
İstanbul
Pazartesi, Ağustos 1, 2022
Ana SayfaOtomobil RehberiKeyless-Go Nedir? Fiyatları Ne Kadar?

Keyless-Go Nedir? Fiyatları Ne Kadar?

Keyless go nedir? Keyless go fiyatları ne kadar? Keyless go nasıl kullanılır? Tüm detaylar bu yazıda sizlerle!

Teknolojinin hayatımızda yerinin her geçen gün giderek artması beraberinde bizlere büyük kolaylıkların da ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu yüzden de birçok kişinin bilmediği bir sistem olan Keyless Go sistemi ile ilgili aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını sizlere bu makalemizde açıklamak istiyoruz.

Keyless Go Nedir?

İngilizce olarak dilimize adapte olan Keyless Go’nun Türkçe anlamının anahtarsız giriş olduğunu belirtmek istiyoruz. Aracınızın anahtarının yanınızda olduğu durumlarda devreye girecek olan bu sistemi biraz daha açıklayarak siz değerli okurlarımıza anlatmak istiyoruz. Özellikle kapıya tek bir dokunuş ile aracınızın kapılarını açma durumunun kısa adı olarak geçmektedir.

Zaten bu sisteme artık yabancı olmadığımız da belirtmek istiyoruz. Özellikle akıllı telefonlarda çok sık kullandığımız parmak izi okuyucunun benzeri olan bu sistemin otomobiller için geçerli olduğunu belirtelim.

Bu konuda sizlere örnek verecek olursak, bir alışveriş merkezine gittiniz veya markete dönüşte aracınızın anahtarının cebinizde olduğunu düşünelim ve iki elinizin de dolu olduğunu düşünelim. Aracın anahtarını cebinizden çıkartmaya gerek kalmadan parmak izi okuyucu ile birlikte aracınızın kapılarını açma şansınız bulunmaktadır.

İşte Keyless Go denilen sistemin tam olarak bu işe yaradığını açıklayabiliriz.


Keyless Go Fiyatları Ne Kadar?

Son yıllarda üretimi yapılan araçlarda kullanılmaya başlayan Keyless Go sisteminin sonradan da araçlara entegre edilme şansı bulunmaktadır. Aslında sanıldığı kadar yüksek maliyeti olmayan bu sistemin fiyatları hakkında bilgiler sunmak istiyoruz.

Aracınıza 2 metre yaklaştığınız zaman aracınızın anahtarı üzerinizde ise ve Keyless Go sistemi aracınızda aktif olarak çalışıyorsa aracınızın kapılarının otomatik olarak açılma durumu söz konusudur. Bu duruma sizin karar verme durumunuz bulunmaktadır.

Online alışveriş sitelerinde rahatlıkla bulacağınız bu sistemin ortalama fiyatının ise 250 TL ile 2 Bin 500 TL arasında değişkenlik gösterdiğini belirtmek istiyoruz.

Kademe kademe farklılıkları bulunan Keyless Go sistemi ile ilgili olarak ustanızda da bu konuda yardım alma şansınız bulunmaktadır.


Keyless Go Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça kolay olan bu sistemin araç modellerine göre farklılıklar gösterdiğini belirtelim. Ancak genel çalışma prensibi konusunda hemen hemen aynı olan bu sistemin detaylarına hep birlikte bir göz atalım.

  • Renault, Mercedes ve Toyota gibi modellerde Keyless Go’nun çalışma sisteminin kapı koluna dokunma ile birlikte harekete geçeceğini belirtelim. Yani bu araç modellerinde yer alan sistemin bir nevi dokunmatik olarak çalıştığını belirtmek istiyoruz.
  • Tabi bu özelliğin araç markalarından markasına ve modeline göre farklılık gösterdiğini siz değerli okurlarımıza belirtelim.
  • İkinci olarak ise bazı modellerde çalışma sistemi olarak kapı üzerinde yer alan düğmeye dokunmanız gerekmektedir. Bunun için araçtan indiğiniz zaman kapının hemen üzerinde yer alan düğmeye dokununca kapı kilitlenir. Özellikle bu özelliği Toyota firmasının Avensis modellerinde görme şansımız bulunmaktadır.
  • Bazı modellerde ise anahtarın üzerinizde bulunması ve araçtan belirli bir mesafe gittikten sonra kapıların otomatik olarak kilitlenmesidir. Bu da genellikle şu an için Renault grubunun tercih ettiği Keyless Go sistemleri arasında yer almaktadır.
  • Araç anahtarını üzerinde bıraktığınız zaman ise sistemin sizlere vereceği tepki hakkında bilgiler sunalım. Bu durum karşısında aracınız çalışır vaziyette olduğu zaman sinyal ile sizlere uzaktan bir uyarı gönderilmektedir.

Keyless Go Sisteminin Bilinmeyenleri

Sonuçta teknolojik olarak üretimi yapılan bir sistem olan Keyless GO’nun en çok merak edilen sorunlarından bir tanesi de kontak üzerinde bulunan pilin azalması durumdur. Bu durum karşısında firmaların düşündüğü detay ise gayet başarılıdır.

Kontak üzerinde yer alan anahtar kısmının pilin bitmesi durumunda devreye girmesinden hemen sonra aracınız ile kaldığınız yerden işlemlerinize devam edebilirsiniz.


Keyless Go Güvenlik Konumu

Güvenlik amacıyla birlikte herhangi bir şekilde direksiyon kilidinin veya müzik ünitesi gibi yerlerin kapatılması istendiği zaman yapmanız gereken start stop yazan yere 2 saniye basılı tutmanız yeterli olacaktır. Bu durum karşısında tüm sistem otomatik olarak kapandıktan sonra aracınızın stop edeceğini sizlere belirtmek istiyoruz.

Keyless Go sisteminde yer alan direksiyon kilidini açmak için fren pedalına ayağınızı basılı tuttuktan sonra start stop butonuna 2 saniye basılı tutmanız gerekmektedir. bu durumdan sonra direksiyon kilidi otomatik olarak devre dışında kalacaktır.

Keyless Go ile ilgili olarak aklınıza takılan soruların cevaplarını öğrenmek için ve bu makalemizde bulamadığınız sorularınızın cevapları için yorum kısmından bizlerle iletişime geçerek merak ettiğiniz tüm bilgileri editör arkadaşlarımızın yardımı ile alabilirsiniz.

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -