11.7 C
İstanbul
Perşembe, Aralık 1, 2022
Ana SayfaPratik BilgilerLastik Tamir Kiti Nedir? Nasıl Kullanılır?

Lastik Tamir Kiti Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bir aracın en savunmasız bölümleri arasında lastikler ilk sırada yer alıyor. Aracın yere temas eden kısmı olarak görebileceğimiz lastikler, her an tehlike ile karşı karşıya. Lastiğe isabet edecek olan bir çivi ya da bir cam parçası lastiklerin patlamasına neden olabiliyor. Bu durumda ilk akla gelen araçlardaki lastikleri değiştirme oluyor.

Fakat bu sanıldığı kadar kolay bir işlem değil. Araçların içerisinde yer alan yedek lastiği nasıl takacağınızı bilemiyorsanız ya da lastiğin takılması için yeterli zamanınız yoksa, Lastik Tamir Kiti devreye giriyor. Hemen Lastik Tamir Kiti Nedir? Lastik Tamir Nasıl kullanılır ? Gibi sorulara cevap arayalım.

En Çok Karşılaşılan Lastik Sorunları ve Çözümlerİ


Lastik Tamir Kiti Nedir?

İlk olarak çok konuşulan Lastik Tamir Kiti için, “Lastik Tamir Kiti Nedir ?” sorusuna cevap arayalım. Öyle ki ilk olarak bu sistemin ne olduğunu bilmek gerekiyor.

Lastik Tamir Kiti; bir sprey kutusu içerisinde yer alan köpük malzemesi. Sprey kutu içerisinde yer alan köpük, lastiğin patlaması durumunda kullanılıyor ve bu köpük patlak olan noktayı tıkıyor. Lastik içerisinde yer alan patlak kısmı dolduran madde, lastiğin bir süre daha bu şekilde dayanmasını sağlıyor.

Lastik değiştirmek yerine, çok kısa bir süre içerisinde lastiğin içerisine sıkacağını bir köpük malzeme ile bir süre daha lastiğin dayanmasını sağlayabiliyorsunuz. Kutunun içerisinde yer alan sıvı bir malzeme var ve bu malzemenin hava ile temas etmesi halinde kauçuk malzemeye dönüştüğünü görüyoruz.

Bu sıvıyı köpük olarak dile getirmekte yanlış olmayacaktır. Tabii ki bunun için de sürekli dayandığını söylemek yanlış olur. Belli bir dayanma süresinden söz edebiliriz.


Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanılır?

Gelelim merak edilen bir başka noktaya. Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanılır ? Bunun için sürücülerin ekstra bir aparata ihtiyacı var mı? Hemen detaylara geçelim.

Kitin kullanımı genelde oldukça basit tutulur. Ayrı ayrı markalara göre değişiklik göstermekle beraber genel olarak kullanım şekli aynıdır. Bunun için yapılacakları şöyle sıralayabiliriz.

  • İlk olarak kiti, hızlı bir şekilde çalkalamanız gerekiyor.
  • Ürünün uç kısmında yer alan hortumu kısmını sibobun üzerine yerleştirmeniz gerekecek.
  • Tam olarak yerleşimin yapıldığından emin olduktan sonra, kutunun üzerinde yer alan tuşa basarak sıvının çıkmasını sağlayın.
  • Lastiğin bir miktar şiştiğini görene kadar bu işleme devam etmek gerekiyor.
  • Kısa bir hareket işleminden sonra ise sıvı, hasarlı olan bölüme doğru yürüyecektir. Bu kısmın kapatılmasının ardından lastiği mutlaka bir süre hareket ettirmeniz gerekiyor. Tam olarak hasarlı olan yerlerin kapatılması için bu gerekli bir işlem.

Lastik Tamir Kiti Nasıl Kullanılır?” sorusuna cevap aramaya çalıştık. Tamir kitinin kullanımı genel olarak bu şekilde sıralanabilir. Zor olmayan bir işlemden söz ediyoruz.


Lastik Tamir Kiti Fiyatları Nedir?

Son olarak merak edilen bir başka soruya cevap arayacağız. Lastik Tamir Kiti Fiyatları Nedir ? Marka kullanımına göre fiyatlarda herhangi bir değişiklik durumu yaşanıyor mu?

Tahmin edebileceğiniz gibi fiyatların değişiklik gösterdiğini görmek mümkün oluyor. Kesin olarak bu ürünlerin fiyatı şu demek yanlış olacaktır. Kimi zaman tercih edilen markaya kimi zaman tercih edilen ürünün kalitesine göre değişiklik gösteren fiyatlardan söz ediyoruz.

Fakat sadece spreyin bulunduğu kitlerin çok pahalı olmadığını söylemek gerekiyor. Bu kitlerin fiyatı 20 TL ile 40 TL arasında değişiklik gösteriyor. Eğer tam bir set alır ve içerisinde şişirme kitlerinin de bulunduğu bir set tercih ederseniz, bu durumda da 100 ile 150 TL arasında bir ödeme yapmanız gerekebilir.

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -