EGR İptali Muayeneden Geçer mi ? | 2021

EGR İptali Muayeneden Geçer mi ? EGR İptalinin Cezası Var mı ? EGR İptali Yararlı mı ? Tüm Detaylar Bu Yazıda...

EGR İptali Muayeneden Geçer mi ? | 2021

EGR İptali Muayeneden Geçer mi ?

EGR iptali muayeneden geçer mi sorusu günümüzde egr iptali yaptıran kişiler tarafından sıkça sorulan sorular arasına girmiştir. Aracının çekişini yükseltmek veya yakıtı düşürmek için yapılan bu işlem sonucunda araç fabrika değerleri dışında performans göstermeye başlayacaktır.

Peki Tüvtürk bu EGR iptaline herhangi bir sorun yaratıyor mu ? Bu sorunun cevabı kısa ve net. Hayır! EGR iptali muayenede kesinlikle bir sorun çıkartmayacaktır. Yani aracınız da EGR iptal işlemi yapılmışsa muayeneden sorunsuz geçecektir.

Muayene esnasında EGR iptalinin anlaşılması mümkün değildir. Daha doğrusu muayene eden personellerin öğrenmeye çalıştıkları bir şey değildir.

Bu nedenle aracınızda EGR iptal işlemi yaptırılmışsa aracınızı korkmadan muayeneye sokabilirsiniz. EGR iptali ile ilgili herhangi bir ağır kusur ile karşılaşmayacağınıza emin olabilirsiniz.


EGR İptalinin Cezası Var mı ?

Tabi bir de bu işin trafik cezası boyutu var. O yüzdendir ki EGR iptali yapan kişilerin çok sordukları sorulardan biri de EGR iptalinin cezası var mı sorusudur. Bu sorunun cevabı da az önceki muayene sorusu gibi kısa ve nettir aslında. Hayır!

EGR iptali yaptırmanın herhangi bir trafik cezası yoktur. Kaldı ki mantıken düşündüğünüzde sizi trafikte çeviren emniyet görevlilerinin aracınızda EGR iptali olduğunu anlaması mümkün değildir. Mümkün olsa dahi yönetmeliklerde EGR iptali cezası diye bir ceza bulunmamaktadır. Kısacası EGR iptalinin herhangi bir cezai yaptırımı yoktur.


EGR İptali Yararlı mı ?

EGR iptali yararlı mı sorusu birçok kişi tarafından tartışılan ve sonucu da muamma olan sorulardan birisidir. Kimine göre çok faydalıdır kimine göre ise faydalı olsa fabrika çıkışı halinde olurdudur. Fakat şöyle de bir gerçek var ki EGR iptalinin birkaç faydası mevcuttur.

EGR iptali yaptırdığınızda aracınızda oluşan motor kurumları ciddi derecede azalacaktır. Buna bağlı olarak motor arıza ışığınız (EGR kaynaklı) kesinlikle yanmayacaktır. Herkesin bildiği gibi yakıt tüketiminiz azalacak ve performansınız çok yüksek oranda olmasa bile artacaktır. Tabi aşırı bir performans artışı beklememeniz gerek.

Tabi biz EGR iptali yaptırın diye bir tavsiye veremeyiz her bireyin kendi sorumluluğunda bir konudur bu. Herkesin kendi aracı sonuçta. Kaldı ki biz bu yazıda sadece çok sorulan 2 soruya cevap vermeye çalıştık.

EGR iptali muayeneden geçer mi ve EGR iptalinin cezası var mı sorularının cevaplarını yukarıda detaylı olarak açıkladık. Umarız sizler için bilgilendirici bir yazı olmuştur. Kafanıza takılan herhangi bir soru varsa aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz. İyi günler dileriz..

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2021, 10:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
ecuchip.net
ecuchip.net - 6 ay Önce

Egr Çözümü Olarak 3 Adet Yöntem var.

Egr sistemini yenilemek.
Egr sistemini komple temizlemek.
Egr sistemini beyinden iptal etmek.

Sistemi yenilemek kesin çözüm ama oldukça pahalı. Temizlemek ise garantisi yok. Çünkü egr valfinin arızalı olması halinde nyada parteküllerin kurum halinde yapışık olması aşınmaya sebep olacak bu sebeple hiç bir usta garantisini veremez.
Beyinden iptal edilmesi halinde tamamen sorun ortadan kalkacak ve motor rahatlayacaktır. Bu durumda da performans artışı ve tork gücü artışı sağlayacaktır.

Kısacası egr yani ekzozdan geri emilen NOx gazlarının motora verildiği sistemde borular içinde oluşan kurum motoru boğmaktadır. Ya değiştirmek gerekir yada beyinden iptal etmek gerekir. daha detaylı bilgi iin bakabilirsiniz. https://www.ecuchip.net/egr-iptali-hangi...a-gerekir/ Ücretsiz Bilgi almak için 0544-549-28-48

SIRADAKİ HABER