Alman Devi Volkswagen Manisa'da Otomobil Üretecek !

Almanya merkezli Volkswagen, Manisa’da ‘’Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’’ ünvanlı bir şirket kurdu..

Alman Devi Volkswagen Manisa'da Otomobil Üretecek !

Alman Devi Volkswagen’dan Manisa’da Yeni Şirket

Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yer verilen bilgilere göre, Almanya merkezli Volkswagen, Manisa’da sermayesi 943,5 milyon lira sermayeli ‘’Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.’’ ünvanlı bir şirket kurdu.


Sermaye 943 Milyon 500 Bin Türk Lirası

Volkswagen Aktiengesellschaft, 943,5 milyon Türk Lirası yatırım ile kurduğu şirketin merkezini, Keçiliköy OSB Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı No: 14 / 118 Yunus Emre Manisa yaptı.

Kuruluş amacı ise; Otomobil, kamyon ve her türlü motorlu taşıtlar ile nakil vasıtalarının dizaynı, imalatı ve montajı ile birlikte ilgili parçalarının ve komponentlerinin de tasarım, üretim ve montaj işlerini yürütmek ve ayrıca dahili olarak da tüm bu ürünlerin satış, ithalat ve ihracat durumları önde olmak üzere bu konularla ilgili diğer bütün faaliyetleri de yürütmek üzeredir.


Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 23:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Batuhan Yiğit Talan
Batuhan Yiğit Talan - 13 ay Önce

Bir manisalı olarak manisada yaşamasamda bir çok insanın bu fabrikayı beklediğini herkez biliyor evet şehrin kalkınması için çok büyük bir avantaj olacak çünkü sadece kendisi değil beraberinde bir çok yansanayide gelicektir. bir çok üst düzey personeli tahminimce izmirde konaklar anca şehre oldukça faydası olacaktır. Bekleyip göreceğiz.

SIRADAKİ HABER