Egea'nın SUV'u mu Geliyor ?

Fiat Egea sedan ve hatchback kasa tiplerinden sonra SUV tipi araç üretilebileceğinin sinyallerini verdi. Detaylar Bu Yazıda..

Egea'nın SUV'u mu Geliyor ?

Egea'nın SUV'u mu Geliyor ?

Son birkaç yılda ürettiği araçlarla Türkiye araç piyasasına adeta damga vuran Fiat Egea, sedan ve hatchback kasa tiplerinden sonra SUV tipi araç üretilebileceğinin sinyallerini verdi.

Dünyada da oldukça fazla satan Egea gerek dış tasarımı ile gerek iç donanımı ile gerekse yakıt/performans oranına göre ciddi anlamda tutulan bir araç olmayı başardı.

Bursa'da üretimi yapılan Fiat Egea son 1-2 yıldır mevcut araçlarına makyaj yapmaya devam ediyor. Makyaj yapmanın da bir tık ötesinde yeni bir kasa tipi çıkarılabileceğinin sinyalleri verildi.

''Egea Çok İyi Bir Otomobil Ama Bir SUV Değil''

Fiat'ın patronu olan Olivier François Fiat Egea'nın SUV tipi bir araç çıkarabileceğinin ipuçlarını verdi. Basına yaptığı açıklamada ''Egea çok iyi bir otomobil ama bir SUV değil'' sözlerini sarfetti. Bu açıklamada Egea sevenleri tarafından acaba Egea'nın SUV tipi mi çıkıyor sorularını akıllarına getirdi.

Nissan'ın Qashwai modeli ile yakın boyutlarda olacağı söylenen bu yeni çıkacak model Egea ailesinin ilk SUV aracı olmaya hazır durumda. Ülkemiz piyasasında yer alan diğer SUV fiyatlarına baktığımızda eğer Fiat yeni SUV'unu diğer SUV'lara kıyasla daha uygun bir fiyattan piyasaya sürer ise oldukça fazla satacağından hiç şüphe yok.

Diğer bir açıklamada François : '' Skoda, Seat, Kia ve Hyundai SUV'ları gibi uygun fiyatlı otomobil marka ve modelleri oldukça iyi satılıyor. Eğer bizimde bu sınıfta bir SUV modelimiz olsaydı bizde o markalar arasında olmayı başarırdık.'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020, 21:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER