Renault'u Zor Günler Bekliyor !

Covid-19 salgın döneminde ciddi ekonomik sıkıntılar çeken Renault kapanma tehlikesi ile karşı karşıya...

Renault'u Zor Günler Bekliyor !

Renault'u Zor Günler Bekliyor

Tüm dünyayı olumsuz bir şekilde etkileyen Covid-19 virüsü otomobil sektörüne de ağır darbeler vurdu. Bu ağır darbelerden nasibini alan firmalardan biri de Renault firması oldu.

Fransa Ekonomi bakanı olan Bruno Le Maire, dünyaca ünlü otomobil devi olan Renault firmasının Covid-19 nedeni ile ciddi ekonomik sorunlar içinde olduğunu ve Renault'un tamamen kapanabileceğini söyledi.

''Renaul komple kapanabilir''

Fransız Europe 1 radyosuna bazı açıklamalarda bulunan Fransa Ekonomi bakanı Le Maire dünyayı saran salgının en çok etkilediği markalardan birinin Renault olduğunu açıkladı. Bu ekonomik sorun o kadar büyük bir noktaya geldi ki Renault tamamen kapanma tehlikesi ile karşı karşıya gelmiş bulunmakta.

Fransanın ve dünyanın en büyük markalarından biri olan Renault'un bu ekonomik sorunları aşması için acil olarak harekete geçilmesi gerektiğini belirten Le Maire Renault'un bu finansal sıkıntının üstesinden gelebilme ihtimalininde olduğunu belirtti.

''5 Milyar Euro destek istedi''

Elektrikli araçlar konusunda da büyük bir atılım yapan Renault'un doğru hamlelerle bu büyük sıkıntının içinden başarı ile çıkabileceğini söyleyen Le Maire aynı zamanda Fransız Le Figaro gazetesine konuştu. 

Le Maire verdiği röportajda Renault firmasının tam tamına 5 Milyar Euro finansal destek isteğinde bulunduğunu fakat bu isteğin henüz onaylanmadığını belirtti.

Avrupa birliği otomobil satışlarında virüs nedeniyle yüzde 73'lük bir azalma yaşanmıştı. Tüm otomobil markalarında yaşanan ekonomik sıkıntılar Renault markasına biraz daha ağır geçiyor gibi görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2020, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER