Volvo'dan ''Car Care'' ve ''Hız Sınırı'' Uygulamaları Geliyor !

Volvo Hız Sınırı ve Car Care adlı uygulamalar ile araçların daha güvenli olmasını sağlıyor. Detaylar...

Volvo'dan ''Car Care'' ve ''Hız Sınırı'' Uygulamaları Geliyor !

Volvo'dan ''Car Care'' ve ''Hız Sınırı'' Uygulamaları Geliyor !

Güvenli oluşu ile bildiğimiz otomobil markası Volvo, güvenliği 2 katına çıkarmak için yepyeni bir uygulama geliştirdi. Son zamanlarda çeşitli teknolojilerle araçlarını donatan Volvo markasının yeni uygulaması ''Hız Sınırı''. Peki Volvo markasının bu 'Hız Sınırı' uygulaması tam olarak nedir ? Gelin sizlerle inceleyelim.

Hepimizin bildiği gibi Volvo'nun en fazla değer verdiği kriterlerin başında araç güvenliği geliyor. Hep konuşula durmuştur volvonun ölümlü kazası yoktur vs diye. Hiç yok değil tabi ama en az olduğu kesin bilinen bir bilgi. Volvo bu alandaki başarısını arttırmak için 'Hız Sınırı' uygulamasını çıkardı.

''Özellikler 2021'de Başlayacak''

'Hız Sınırı' uygulamasına göre Volvo yeni üreteceği araçların maksimum hız sınırını 180 km/s olarak belirledi. Halihazırda ki araçlara etki etmeyecek tabiki. 2021 yılından itibaren üretilecek Volvo'lar da geçerli olacak bu özellik. Yeni üretilecek araçların tümünde Car Care uygulaması uygulanacak.

Hız limiti olan bütün Volvo modellerinde yer alacak olan Car Care uygulaması ile eğer bir Volvo sürücüsü ve sahibi iseniz aracınızı bir tanıdığınıza ödünç verecekseniz aracınıza hız sınır limiti koymanıza olanak tanıyor.

Yani aracınızı acemi veya dikkat etmesini istediğiniz birisine vermeden önce hız sınırına limit koyarak kafanızdaki soru işaretlerinizi silebilirsiniz.

2021 yılından itibaren uygulanmaya başlanılacak Car Care ve Hız Sınırı uygulamaları ile Volvo güvenliği tam anlamıyla 2 katına çıkarıyor. Açıkçası zaten az gördüğümüz ve görmek istemediğimiz Volvo kazaları 2021'den itibaren daha da az görülecek gibi gözüküyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2020, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER