23.7 C
İstanbul
Salı, Ağustos 2, 2022
Ana SayfaOtomobil HaberleriOtomobillerde En Fazla Tercih Edilen Renk Beyaz Oldu!

Otomobillerde En Fazla Tercih Edilen Renk Beyaz Oldu!

Geçtiğimiz Mart ayı içerisinde 58.708 adet taşıt trafiğe kaydolurken, Ocak – Mart döneminde trafik kaydı yapılan otomobillerin %53,2’lik bir kısmının beyaz renkli olduğu görüldü.

Medya takibinin önemli isimlerinden Ajans Press, motorlu kara taşıtlarına ait Türkiye İstatistik Kurumu Mart verileri incelemesinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, geçen Mart ayında 58.708 kadar aracın trafiğe kaydı yapılırken, böylelikle toplam kayıtlı araç sayısının Mart sonu ile 22.972.552 adet olduğunu saptadı.

Bu araçlar içinde ise beyaz renkli otomobiller her daim daha ön planda olurken Ocak – Mart aralığına ait dönemde trafik kaydı olan 95.538 aracın da %53,2’sinin beyaz olduğu kaydedildi. Geri kalan kısımdan %23,7’lik kısım gri, %7,4’ü siyah, %5,7’si de kırmızı oldu.

Ajans Press ve PRNet’in yaptığı medya incelemesinde, konuyla alakalı yazılı basına yansımış haber sayıları da belli oldu. 2019 yılında otomobillerle ilgili basında 45.160 haber çıkışı yapıldığı tespit edilirken, bu haber başlıklarında ise trafikte yaşanan sıkıntıların öne çıktığı görüldü.

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -