25.9 C
İstanbul
Perşembe, Eylül 16, 2021
No menu items!

Otomobillerde En Fazla Tercih Edilen Renk Beyaz Oldu!

Popüler Yazılar

Geçtiğimiz Mart ayı içerisinde 58.708 adet taşıt trafiğe kaydolurken, Ocak – Mart döneminde trafik kaydı yapılan otomobillerin %53,2’lik bir kısmının beyaz renkli olduğu görüldü.

Medya takibinin önemli isimlerinden Ajans Press, motorlu kara taşıtlarına ait Türkiye İstatistik Kurumu Mart verileri incelemesinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, geçen Mart ayında 58.708 kadar aracın trafiğe kaydı yapılırken, böylelikle toplam kayıtlı araç sayısının Mart sonu ile 22.972.552 adet olduğunu saptadı.

Bu araçlar içinde ise beyaz renkli otomobiller her daim daha ön planda olurken Ocak – Mart aralığına ait dönemde trafik kaydı olan 95.538 aracın da %53,2’sinin beyaz olduğu kaydedildi. Geri kalan kısımdan %23,7’lik kısım gri, %7,4’ü siyah, %5,7’si de kırmızı oldu.

Ajans Press ve PRNet’in yaptığı medya incelemesinde, konuyla alakalı yazılı basına yansımış haber sayıları da belli oldu. 2019 yılında otomobillerle ilgili basında 45.160 haber çıkışı yapıldığı tespit edilirken, bu haber başlıklarında ise trafikte yaşanan sıkıntıların öne çıktığı görüldü.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

2022 Toyota Corolla Cross Ön İnceleme: RAV4 ve CH-R Melezi mi?

Son yıllarda otomobil tutkunlarının SUV araçlara ilgisi ve talebi inanılmaz boyutlara ulaştı. Bunun sonucunda da çoğu otomobil üreticisi, bu...
- Reklam -

More Articles Like This

- Reklam -