26.7 C
İstanbul
Çarşamba, Temmuz 6, 2022
Ana SayfaAraba ÖnerileriParçası Ucuz ve Masrafı En Az Arabalar

Parçası Ucuz ve Masrafı En Az Arabalar

Ülkemizde araç alacak olan müşterilerin en çok dikkat ettiği detaylar arasında aracın parçasının ucuzluğu ilk sıralarda gelmektedir. Özellikle de alacağınız aracın yedek parça konusunda sizlere sıkıntı çıkartmayacak olması aracı satmak istediğiniz zaman da dikkat edilen detaylar arasında yer alacaktır.

Bu yüzden de parçası ucuz arabalar arasında sizlere önereceğimiz modeller hakkında bilgi sahibi olarak araç almadan önce detayları öğrenme şansınız bulunacaktır. parçası en ucuz arabalara baktığımız zaman öne çıkan marka ve modeller var fakat genel olarak parçası ucuz olan markaları şöyle sıralayabiliriz;

 • Renault
 • Fiat
 • Hyundai
 • Ford
 • Dacia
 • Toyota

Ülkemizde yedek parça konusunda  FİAT markasının ve Renault markalarının diğer modellere göre oldukça uygun olduğunu belirtmek istiyoruz. Bu yüzden de araç almadan önce eğer ilk önceliğiniz yedek parça ucuzluğu olacaksa bu belirttiğimiz bu iki markanın araçlarına bakabilirsiniz.

10 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar


Parçası Ucuz Arabalar Hangileri?

 1. Renault Clio

Ülkemizde en çok tercih edilen Renault araçları arasında yer alan Clio modelinin özellikle yedek parça konusunda müşterilerini zorlamadığını belirtelim. Parçası ucuz arabaların başlarında yer alan Clio’ya göz atalım.

Aracın oldukça tatmin edici yedek parça fiyatlarının olması aslında bu araçların bu kadar fazla tercih edilmesine neden olmaktadır. Bu yüzden de ilk sırada sizlere Renault grubundan Clio modelinin olduğunu açıklamak istiyoruz.

Renault Clio parçaları ucuz mu?

 

 1. Renault Megane

Parçası ucuz arabaların ikinci sırasında ise yine Renault markasının tutulan modelleri arasında yer alan Megane modelini söylemek doğru olacaktır. Firmanın bu araçlarında da yedek parça konusunda hiçbir sıkıntı çekmeyecek olmanız araçların alım ve satımlarında sizlere kolaylık sağlayacak olan detaylar arasında yer almaktadır.

25 Bin TL ile 150 Bin TL arasında değişen fiyatlar ile bir Megane sahibi olma durumunuzun da bulunduğunu belirtmek istiyoruz.

Renault Megane parçaları ucuz mu?

 1. Fiat Linea – Palio – Punto

FIAT markasına ait olan araçlardan parçaları en ucuz olan modeller hakkında bilgiler sunalım. Ülkemizde en çok tutulan FIAT marka araçlardan Egea, Linea, Palio, Punto ve Siena modellerinin parçalarının oldukça ucuz olması bu araçlara olan talebin artmasına neden olmaktadır.

Araçların çok fazla tercih edilmesinden dolayı yedek parça temin eden firmaların ellerinde bu araçlar ile ilgili bütün malzemelerin bulunduğunu da belirtelim. Özellikle de fiyat konusunda diğer markalara göre bu araçların çok uygun fiyatlı olması FIAT markasına olan talebin doğrudan artmasına neden olmaktadır.

Fiat parçaları ucuz mu?

Az Yakan Arabalar

Parçası ucuz olan ve az yakan arabalar aslında araç alacakların baktığı en önemli kriterler arasında ilk sıralarda gelmektedir. Ülkemizde bulunan araçların özellikle de yedek parça konusunda sıkıntı çekmeyecek olması araç alacak olanların ilk sırada tercih ettiği durumlar arasında yer almaktadır. Hatta yakıt fiyatlarının ülkemizde her geçen gün artması da beraberinde araç alacakların az yakan araçlara yönelmesine neden olmaktadır.

Bu yüzden de Parçası ucuz az yakan arabalar hangileri ? Bu konuda merak edilen bilgileri sizlerle buradan paylaşmak istiyoruz.

 1. Renault Clio (Evet, yeniden!)

Fiyat olarak uygun fiyatlardan satışa sunulan ve ülkemizde çok fazla tercih edilen araçlar arasında yer alan Clio modelinin özelikle yakıt tüketimi konusunda da oldukça tatmin edici rakamlarının olduğunu belirtelim. Şehir içi tüketiminde aracın ortalama olarak 4 litrelik bir tüketimde olması aracın ülkemizde en az yakan araç modelleri arasında olduğunu göstermektedir.

Yedek parça konusunda da kullanıcılarına herhangi bir sorun çıkartmayan bu aracı gönül rahatlığı ile alma durumunuz söz konusudur.

Renault Clio'nun parçaları ucuz mu?

 

 1. Ford Focus

Ülkemizde Renault ve FİAT markalarından sonra en uygun parça fiyatı olan modeller arasında Ford modeli de ilk sıralarda yer almaktadır. Özelikle de Focus modelinin markanın en çok tercih edilen araçları arasında olmasını sağlayan unsurlar arasında yedek parçasından daha çok yakıt tüketiminin çok az olması ilk sıralarda tutmaktadır.

Aracın ortalama tüketim konusunda 4 litrenin çok altında bir tüketim ile kullanıcılarının karşısına çıkması bu araca olan talebin giderek artmasına neden olmaktadır. Yakıt tüketimi konusunda 3,7 litrelik tüketimi bulunan aracın yedek parça ucuzluğu konusunda Renault veya FİAT kadar olmasa da diğer modellere göre uygun olmasından dolayı bu listeye aldık.

Ford Focus parçaları ucuz mu?

 1. Fiat Egea

FİAT markasının son yıllarda çıkartmış olduğu Egea modeli de az yakan araçlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Ülkemizde zaten ticari taksilerin tercih ettiği modeller her zaman yakıt tüketimi konusunda oldukça uygun bir tüketim göstermektedir. Bu yüzden de Egea modeli de yakıt ve yedek parça konusunda kullanıcılarını üzmeyen model olarak karşımıza çıkmaktadır.

Egea modelinin ortalama olarak yakıt tüketiminin 100 KM’ de 3,7 litre olması bu araçlara olan talebin bu kadar fazla olmasına neden olmaktadır.

Fiat Egea parçaları ucuz mu?


Masrafı En Az Olan Arabalar

CarMD firması tarafından her yıl yapılan araştırmalar sonucunda Masrafı en az olan arabalar hangileri? Sorusu hakkında merak edilen bilgileri siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz. Araç alırken kullanıcıların dikkat ettiği detaylar arasında yer alan masraf çıkartmayan araç modellerini siz değerli okurlarımıza buradan açıklayalım.

15 Bin TL’ye Alınabilecek Arabalar

 1. Hyundai

Firmanın son yıllarda yaptığı atılımlar Hyundai firmasının masraf konusunda ilk sıralara çıkmasına neden olmuştur. Aslında daha önceleri ürettiği modeller ile çok şikâyet alan firmanın özellikle son zamanlarda çıkarttığı araçların ortalama olarak 200 Bin KM’ye kadar sorunsuz bir şekilde gitmesi aracın bu kadar dayanaklı olduğunu bizlere göstermektedir.

2018 yılından sonra yaptığı atılımlar ile ikinci sırada yer alan Hyundai firmasının ilk sıraya yükselmesi firmanın burada uzun süre kalacağının aslında habercisi gibi durmaktadır.

 1. Toyota

Listenin ikinci sırasında yer alan marka ise Toyota firmasına ait araçlardır. Özelikle Dünya’nın her zaman en az masraf çıkartan araçları listesinde ilk sıralarda kendisine yer alan Toyota firmasının araçlarını alarak gönül rahatlığı ile binebilirsiniz.

Firmanın özelikle ürettiği Corolla modelinin yapılan bütün testlerden son derece başarılı şekilde geçmesi firmanın araçlarının son derece başarılı olduğunu bizlere göstermektedir.

 1. Honda

Son olarak ise Masrafı en az olan arabalar listesinde Honda markasını görüyoruz. Uzak doğu ülkelerinin araçlarının bu listenin ilk sıralarında olması araçların aslında ne kadar sağlam olduğunu bizlere göstermektedir. Bu yüzden de masraf konusunda herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız, belirttiğimiz markaların araçlarından sizlere en uygun olanı rahatlıkla alabilirsiniz.


Yedek Parçası Ucuz Arabalar

Ülkemizde yedek parça konusunda sıkıntı çekmek isteyen müşterilerin en dikkat ettiği konular arasında Yedek parçası ucuz arabalar gelmektedir. Bu yüzden de merak edilen bilgileri sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

 1. Renault

Renault firmasının hemen hemen her modelinin yedek parça konusunda hiçbir sıkıntı çıkartmadığını belirtelim. Bu yüzden de yedek parça konusunda ilk sırada sizlere Renault firmasını öneriyoruz.

 1. Fiat

Ülkemizde üretimi yapılan araçlar arasında yer alan FİAT markasının da yedek parça konusunda oldukça tatmin edici olduğunu belirtelim. Bu yüzden araç alırken Renault birinci sırada, FİAT ikinci sırada tercihiniz olmalıdır, tabi yedek parçası ucuz araç arıyorsanız.

 1. Hyundai

Hyundai firması da son yıllarda yedek parça konusunda kullanıcılarını üzmeyen markalar arasında yer almaktadır. Hem istediğiniz yedek parçayı rahatlıkla bulabilirsiniz, hem de uygun fiyatlar ile aracın parçalarını istediğiniz zaman temin etme fırsatını yakalamış olursunuz.

Bu belirttiğimiz araç markalarının her zaman ilk sıralarda olduğunu unutmayınız. Bu yüzden de yedek parça olarak bu araçları kafaya yazmanız gerektiğini belirtelim.


İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -