Araba Park Etme Teknikleri | PÜF NOKTALAR

Dubalara park Etme Teknikleri - Otoparka Park Etme Teknikleri - İki Araç Arasına Park Etme Teknikleri ve Daha Fazlası ...

Araba Park Etme Teknikleri | PÜF NOKTALAR

Araba Park Etme Teknikleri

Özellikle kadınların sorun yaşadığı noktalardan biri olan park etme sorunu, yavaş yavaş ortadan kalkmaya başladı. Özellikle yeni nesil araçlarda, otomatik park sistemleri bile sunuluyor.

Otomasyon araç sistemlerinin bir ürünü olan otomatik park sistemlerinin kullanıldığı araçlar için iş oldukça basit. Sadece aracı istenen konuma getirmek ve park düğmesine basmak yeterli oluyor.

Fakat hala birçok araçta bu sistemler yok. Haliyle park sorunu hala ciddi bir sorun. Peki, teknolojiden biraz uzaklaşırsak, aracımızı kolayca park etmek için nasıl öneriler var ?

Otomatik Vites Arabaların Avantajları ve Dezavantajları


Dubalara Park Etme Teknikleri

Dubalar, özellikle açık otoparkla ve kapalı otoparkların en büyük farkı. Park yerleri dubalar ile ayrılıyor ve her araç için bir araçlık bir alan bırakılıyor. Bu şekilde düzenli bir park sistemi sunulmuş oluyor. Peki ya dubaları bulunduğu alanlarda nasıl park etmek gerekiyor ?

Burada dikkat etmeniz gereken şey görüş mesafesi. Mümkün olduğunca aracınızın geri geri değil de direk olarak park edilmesini sağlayın. Bu şekilde dubaların görüş alanından çıkmasının önüne geçilecektir.

Görüş mesafesine dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun dışında aracınızın boyutu ile dubalar arasındaki mesafeyi yeterli görmüyorsanız, başka bir alana park etmek daha mantıklı olacak.


Otoparka Park Etme Teknikleri

Otopark sistemleri biraz farklı. Genelde alandan kazanç sağlamak için her araç için sınırlı bir bölüm ayrılıyor ve biraz daha dar bir alan ile karşılaşabiliyorsunuz. Burada dikkat edeceğiniz kısım, diğer araçlarla olan mesafeniz olacak.

Diğer araçlarla mutlaka aranızda mesafe bırakarak park yapın. En azından kapıların rahat bir şekilde açılabildiğinden emin olmanız gerekiyor. Aracınıza geldiğinizde derin bir çizik görmek istemiyorsanız, bu noktaya dikkat edin.

Bunun dışında çıkarken daha rahat olmak için aracınızı arkaya doğru yanaşarak park edebilirsiniz. Aracın burnunu çıkışa doğru park etmeniz, çıkarken büyük kolaylık sunulması demek.


İki Araç Arasına Park Etme Teknikleri

Araçların arasına park ederken, belki de tek dikkat edeceğini nokta araçlar arasındaki mesafeniz olacak. Araçlar arasındaki mesafenizin yeterli olması gerekiyor. Tutup, araca çok yakın park ederseniz karşı taraf kapılarını açamayacaktır.

Bunu yaşamamak için en azından iki aracın da kapılarının rahat açılacağı bir boşluk alanı bırakın. Aracınızı iki aracın arasına ortaladığınızdan emin olun.

Bu şekilde hem girişte hem de çıkışta aracın zarar görmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Tabii ki park yerinin durumu da burada önemli olan bir etken.


Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2019, 19:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Hüseyin Görsoy
Hasan Hüseyin Görsoy - 13 ay Önce

Ehliyet sınavına girecekler için mi :D

SIRADAKİ HABER