24.5 C
İstanbul
Pazar, Ağustos 14, 2022
Ana SayfaOtomobil RehberiStation Wagon Nedir? Neden Tutulmuyor?

Station Wagon Nedir? Neden Tutulmuyor?

Station Wagon Nedir?

Araçlar genelde kullanılan kasa yapısına göre farklı şekilde sınıflandırmaktadır. Bu sınıflandırma içerisinde en sık duyduğumuz ve yavaş yavaş tercih edilmekten çıkan seriler ise Station Wagon modelleri olarak değerlendirilebilir. Dilerseniz önce “Station Wagon Nedir ?” sorusuna cevap arayalım ve sonrasında detaylardan söz edelim.

Station Wagon; Tavanı arka uca kadar uzanan ve diğer araçlara göre daha geniş bir bagaj hacmine sahip olan araçlar olarak değerlendirilir. Genelde 5 kapılı olarak kullanılan Station Wagon araçlarında, çok daha geniş bir bagaj hacmi dikkat çekmektedir. Hem daha uzun hem de daha yüksek bir bagaj hacminin kullanılması avantaj sağlayabilir.

SEDAN mI SUV mu?


Station Wagon Arabaların Avantajları Nelerdir?

Station Wagon arabalarını tercih edecek olan sürücülerin sordukları bir soru var. Station Wagon Arabaların avantajları nelerdir ? Neden bu araçları tercih etmek gerekir ?

Bu noktada ilk dikkat çekecek olan kısım, bagaj hacmi olacak. Station Wagon araçlarının çok daha geniş bir bagaj hacmi vardır. Daha rahat taşıma imkanı sunacak ve daha fazla yük alacaktır. Bunun dışında LPG kullanımlarında, daha rahat yerleşim yapılabilir. Ayrıca araç içerisinde diz mesafesinin biraz daha geniş bırakıldığını da söylemek gerekiyor. Genel olarak iç hacminin de biraz geniş ve kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.


Station Wagon Neden Tutulmuyor?

Son dönemde bu tür araçlar çok fazla tercih edilmemeye başladı. Bunun nedeni, Station Wagon araçlarının biraz daha geniş olması ve kullanım rahatlığı konusunda geri planda kalıyor olması.

Bu araçların hem park konusunda hem de manevra kabiliyeti konusunda biraz daha geri planda araçlar olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bunun dışında kasa biraz daha ağır olduğu için biraz daha hantal araçların sunulduğunu söylemek gerekiyor. Aracın hızlanması ve maksimum hızları daha düşük olabilir.


Station Wagon Kimler İçin Daha Uygun?

Genelde yük taşıyan ve bu alanda çalışan sürücüler için gerekli olarak araçlardan söz ediyoruz. Yük taşıma kapasitesi daha yüksek olduğu gibi araç biraz daha geniş olduğu için genel olarak daha fazla yolcu kapasitesi vardır. Bu noktada geniş aileler ve daha çok yük taşıyan sürücüler için uygun araç modellerinin sunulduğunu söyleyebiliriz.


En Çok Satılan Station Wagon Arabalar Hangileri?

Çok tartışılan sorulardan bir tanesi. Her ne kadar eskisi kadar satmıyor olsa da Station Wagon araçlara yönelen markalarda var. Son dönemde daha çok Opel ve Ford markalarının, bu tip araçları daha fazla tercih ediliyor. Tabii ki birçok markada alternatif seçenekler bulmak mümkün.

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -