22.7 C
İstanbul
Salı, Temmuz 5, 2022
Ana SayfaAraba ÖnerileriSürekli 4 Çeker Araçlar | 2021 |

Sürekli 4 Çeker Araçlar | 2021 |

Ülkemizde son yıllarda satışlarında büyük artış yaşanan araçlar arasında 4 çeker araçlar kendisine yer bulmaya başladı. Özelikle de bu konuda aklınıza takılan soruların arasında sürekli 4 çeker araçlar hangileri Sorusunun cevabını vermek için sizlere bilgiler sunmak istiyoruz.

4 çeker araç dendiği zaman birçok kişinin aklına arazi aracı geliyordu. Ancak günümüzde birçok firmanın bu konuda ürettiği araçlar bu tabunun yıkılmasını sağladı ve performans olarak da oldukça başarılı araçların ortaya çıkmasını sağladı. Bu yüzden de 4 çeker modeller arasında en çok tutulan modelleri ve bu araçların özelliklerini sizlerle paylaşalım.


Land Rover Range Rover Sport 2.0

Aracın SUV araçlar kategorisinde yer aldığını, sürekli 4 çeker araçlardan olduğunu ve arazi aracı olarak geçtiğini belirtelim. Segment olarak ise I kategorisinde üretimi yapılan bu aracın dizel motor seçeneği ile satışa sunulduğuna bakalım.  2017 yılında son kasasını üreten firmanın seri üretimi halen aynı kasa üzerinden devam etmektedir.

Motor Özellikleri

Dizel motor seçeneğine sahip olan bu aracın 8 ileri vites teknolojisine sahip olduğunu ve otomatik 4×4 olduğunu belirtelim. 1999 CC motor hacmi bulunan aracın 240 beygir gücünde olduğunu ve tork değerinin 500 NM olduğunu belirtelim. 100 KM hıza ulaşma süresinin ise araçta sadece 8,3 saniye olması bu motor gücüne göre son derece başarılı olduğunu göstermektedir. Aracın aynı zamanda azami sürat göstergesinin ise 207 KM olduğunu belirtelim.

Yakıt Tüketimi

Yakıt olarak ise 4×4 araca göre son derece başarılı bir tüketimi bulunan bu modelin dizel EURO 6 yakıt türünü tercih etmesi önerilmektedir. Aracın şehir içi yakıt tüketimi olarak ise 7,5 litrelik tüketimine, şehir dışı tüketim olarak 5,5 litrelik tüketim eklenmektedir. Ortalama tüketim konusunda ise aracın 6,2 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Araçta bulunan yakıt depo hacminin ise 74 litre olduğunu belirtelim.

Range Rover Sport Sürekli 4 Çeker


Honda CRV

Ülkemizde son yıllarda en çok satılan SUV araç modelleri arasında Honda firmasının CRV modeli ilk sıralarda yer almaktadır. 2018 model bir Honda CRV modeline binmek için ortalama olarak 250 Bin TL civarında bir rakam ödemek zorunda olduğunuzu da belirtelim. Sürekli 4 çeker araçlardan olan Honda CRV’nin teknik özelliklerine bakalım.

Dört Çeker Araçların Avantajları ve Dezavantajları

Genel Özellikleri

Aracın SUV araçlar kategorisinde yer aldığını ve araç tipi olarak arazi aracı olarak geçtiğini belirtelim. Segment olarak ise bu aracın I Segment bir araç olduğunu belirtelim. 5 kapı özelliği bulunan aracın 2015 yılından beri seri üretimi tüm hızıyla devam etmektedir. Otomatik vites teknolojisine sahip olan bu aracın 9 ileri vites teknolojisi ile karşımıza çıktığını da belirtelim. 4×4 özelliğine sahip olan aracın yıllık MTV ödemesinin ise 899 TL olduğunu belirtelim.

Motor Özellikleri

Aracın motor özelliklerine baktığımız zaman ise dizel motor seçeneği ile üreticilerinin karşısına çıktığını belirtelim. Motor hacmi konusunda 1597 CC’lik motor hacmi bulunan aracın 160 beygir kapasitesinde ve 350 NM Tork değerinde olduğunu belirtelim. Aracın 100 KM hıza ulaşma süresinin ise 10,4 saniye olduğunu belirtelim.

Yakıt Tüketimi

Yakıt konusunda aracın 4×4 olmasına rağmen son derece başarılı bir tüketimi bulunmaktadır. Şehir içi tüketiminde 6 litrelik tüketimi bulunduğunu şehir dışı tüketiminde ise 4,9 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Ortalama tüketim konusunda ise 5,3 litre tüketimi bulunmaktadır. Yakıt depo hacminin ise bu araçta 58 litre olduğunu belirtelim.

Honda CRV Sürekli Dört Çeker


Ford Ranger

Son yıllarda oldukça dikkat çeken bir araç modeli ve sürekli 4 çeker araçlardan olan Ford Ranger modelinin Minivan, Panelvan modelleri arasında yer aldığını ve segment olarak ise K segment bir araç olduğunu belirtelim.

Çift Kabin pick-Up olan bu aracın dizel motor seçeneği ile üretildiğini de belirtmek istiyoruz. 2018 yılından beri seri üretimi yapılan bu aracın seri üretimi halen devam etmektedir. Otomatik 6 ileri vites teknolojisine sahip olan aracın 4×4 olduğunu da belirtelim. Aracın MTV konusunda ise 3.752 TL olduğunu belirtelim.

Motor Özellikleri

Dizel motor seçeneği olan bu aracın 4 silindir özelliği bulunmaktadır. Motor hacmi konusunda ise aracın 1298 CC ve 160 beygir gücünde olduğunu açıklamak istiyoruz. Maksimum tork olarak ise araç 385 NM değerinde torku bulunmaktadır. Aracın 100 KM hıza ulaşma süresinin ise 12,8 saniye olduğunu belirtelim. Azami sürat olarak ise bu aracın 175 hızlanması bulunmaktadır.

Yakıt Tüketimi

Dizel motoru bulunan aracın şehir içi tüketiminde 9,6 litrelik tüketiminin bulunduğunu ve şehir dışı tüketim konusunda ise aracın 7 litrelik tüketiminin bulunduğunu belirtelim. Ortalama tüketim konusunda ise aracın 8 litrelik tüketim konusunda kullanıcıların karşısına çıktığını belirtelim. Yakıt depo hacmi konusunda ise aracın 80 litrelik deposu bulunmaktadır.

Ford Ranger Sürekli Dört Çeker


Volvo XC60

Ülkemizde 4×4 araçlar arasında tutulan modellerden ve sürekli 4 çeker araçlardan bir tanesi de Volvo’nun XC modelidir. Özellikle firmanın son çıkarttığı 4×4 modelleri arasında yer alan bu aracın 2017 yılından beri seri üretimi aynı kasa ile devam etmektedir. SUV araçlar kategorisinde yer alan ve I segment araç olarak karşımıza çıkan XC 60 modelinin teknik özelliklerine bakalım.

Genel Özellikleri

Aracın SUV tarzı 5 kapılı bir araç olduğunu ve dizel motor seçeneğine sahip olduğunu belirtelim. Şanzıman tipi olarak ise Geartronic 8 ileri vites teknolojisine sahip olan aracın MTV ödemesinin ise 2.500 TL civarında olduğunu belirtelim.

Motor Özellikleri

Dizel motor seçeneği ile karşımıza çıkan bu aracın 4 silindir özelliği bulunmaktadır. 1969 CC’lik motor hacmi bulunan aracın 190 beygir kapasitesinde olduğunun da altını çizmek istiyoruz. 400 NM Tork değeri bulunan aracın 8,4 saniyelik süre içerisinde 100 KM hıza ulaştığını da belirtmek istiyoruz. azami sürat olarak ise aracın 205 KM limiti bulunmaktadır.

Yakıt Tüketimi

Şehir içi tüketiminde aracın 7,6 litre, şehir dışında ise 5,4 litrelik tüketimi bulunmaktadır. Ortalama olarak ise 5,8 litre tüketim ile karşımıza çıkmaktadır.

XC60 sürekli dört çeker


Hyundai Tucson

SUV arazi aracı olarak geçen Tuscon modeli de sürekli 4 çeker araçlar arasında karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ülkemizde 2018 yılında çıkarttığı kasa oldukça fazla tutulan bu modelin seri üretimi tüm hızıyla devam etmektedir. Şanzıman tipi olarak ise aracın DCT şanzıman ve 7 ileri vites teknolojisi bulunmaktadır. Arasın 100 KM hıza ulaşma süresinin ise 11,8 saniye olduğunu belirtelim.

Motor Özellikleri

Dizel motor seçeneği ile üretimi yapılan bu aracın motor hacminin 1598 CC olduğunu ve beygir kapasitesi olarak ise 136 beygir olduğunu belirtelim. Tork değeri olarak ise aracın 320 NM kapasitesinde olduğunun altını çizmek istiyoruz. Azami sürat olarak ise aynı segment de yer alan araçlara göre biraz düşük ve sadece 180 KM’dir.

Yakıt Tüketimi

Dizel motoru ile üretimi yapılan bu aracın şehir içi tüketiminde 5,1 litrelik tüketiminin oldukça başarılı olduğunu belirtelim. Şehir dışında ise bu araç ile ortalama olarak 4,3 litrelik tüketim karşımıza çıkmaktadır. Ortalama tüketim konusunda ise 4,9 litrelik bir tüketim sarf etmektedir. Aracın yakıt depo hacmi konusunda ise 62 litrelik bir deposu bulunmaktadır.

Bu belirttiğimiz modeller dışında daha birçok aracın sürekli 4 çeker araçlar arasında olduğunu ve bu yüzden de bu modeller dışında araçlarında bulunduğunu da belirtmek istiyoruz.

Hyundai Tucson sürekli dört çeker


İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

En Çok Okunanlar

Son Yorumlananlar

- Reklam -